Сьогодні вшановують пам’ять Нектарія Егінського – чудотворця і цілителя онкологічних хворих. Молитва до святого

Сьогодні 3 вересня, одна із дат вшанування пам’яті великого угодника Божого Святителя Нектарія Егінського – перенесення його чесних мощей.

Святий Нектарій Егінський

Нектарій Егінський — один зі святих Православної Церкви, жив в 1846-1920 в Туреччині (місце народження) і Греції (де провів більшу частину свого життя); Святий Нектарій знаний як чудотворець і цілитель, особливо для тих, хто потерпає від раку. Через нього помер сам святий.

Прославлений у лику святителів у 1961 році. Один з найбільш шанованих у Греції святих. Поминають 9 (22) листопада, на наступний день після дня смерті, і 21 серпня (3 вересня) в день перенесення мощей у 1953 році. Мощі святителя Нектарія знаходяться в заснованому ним монастирі Святої трійці на острові Егіна.

Після відходу святителя Нектарія на Небеса, його присутність на Землі стала ще більш повною і виразною. Сила благодаті, яку він отримав, така, що жителі Егіни давно перестали дивуватися з тих чудес, які відбуваються за молитвами цього дивного старця не тільки на самому острові, але і далеко за його межами, по всьому світу. З’явившись після успіння уві сні одній зі своїх духовних дочок, святитель сказав: «У мене гаряче бажання допомогти людям, бо я бачу Христа. Він все ще розіп’ятий…»

Напевно, немає сьогодні в Греції храму або каплички, де б не було ікони чи фотографії святителя Нектарія Егінського. З-поміж сучасних грецьких святих він — найвідоміший і найулюбленіший. Греки шанують його, як батька, і йдуть до нього з усіма своїми бідами й нуждами. А він не відмовляє нікому.

Безліч людей їдуть сюди в гості до святителя Нектарія — хто з проханнями, а хто з удячністю. Святий часто являється людям, які ніколи раніше про нього не чули — зцілює й утішає, дає поради. Потім вони їдуть до нього з усіх кінців світу — вклонитись і подякувати. «Дійсно, для святого Нектарія немає нічого незцілимого», — кажуть тутешні греки, які вже перестали дивуватися численним чудесам.

МОЛИТВА

О, Святителю Нектарію, отче Богомудрий! Прийми, блюстателю віри православної, сповіді уст людей християн, зібрані сьогодні тут благодаттю Божою, що в тобі живе. Вість досягла нас, що ти, великий у Святих угодниче Христовий, тим, хто у всіх кінцях світу імя твоє призиває, являєшся і від хвороб ракових зцілення даруєш.

Чули про ієрея, який з тобою одного імені і який храм в честь твого імені збудував, в скорботі великій перебував , бо раковою виразкою грудною вражений був, кровю кожен день точився і страдав сильно, але справи своєї святої не полишив. Несподівано ти, Святителю багатомилостивий, з небес зійшов, йому в храмі видимим зявився. Він же, прийнявши тебе за собрата, одного з смертних, просячих твоїх молитв, говорить: « Хворий я сильно, але хочу святий алтар створити, потім хоч раз святу Літургію разом з прихожанами звершити, а після того і померти готовий, смерть бо мене не лякає».

Ти же, отче, бесплотним будуми, сльозами лице своє оросив і обійняв страждальця, цілуючи і говорячи; « Не сумуй, чадо моє, бо хворобою випробуваний здоровим будеш. Всі про це чудо знати будуть!». Він же, зцілений бувши, зрозумів , з ким розмовляв, а ти невидимим став.

О, великий угодниче Христовий Нектарію! Храм цей докінчений є нині і чудеса твої, що як море переливаються, примножуються! Ми ж пізнали, що молитві праведника має предшествувати зусердя наше до Служби Божої і готовність за Хреста померти, здоровими стаємо.

Молять тебе, отче праведний, хворіючі чада твої: хай здійсниться з нами воля Божа, блага, угодна і досконала, яка не хоче смерті грішника, але щоб він навернувся і живим був.

Ти ж , провіснику волі Божої, зціли нас благодатним явленням своїм, і хай великим буде Бог на небесах і на землі на віки віків! Амінь.

Із фб-сторінки Владики Олександра (Драбинка)