На війні в Україні загинув лютеранський студент теології з Білорусі

11 жовтня 2022 року у віці 21 року від отриманих травм помер білоруський студент євангельської теології Християнської богословської академії Михайло Шавельський.

Про це пише офіційний сайт Євангелічної церкви Аугсбургського сповідання в Польщі.

Після повідомлення про напад Росії на Україну Михайло перервав навчання і вирішив піти воювати, щоб підтримати українських воїнів. Внаслідок отриманих травм він помер 11 жовтня 2022 року.

У четвер, 13 жовтня 2022 року, в Лютеранському центрі у Варшаві (синодальна зала) відбулася поминальна молитва. У вівторок, 18 жовтня, о 18.30 жалобне служіння очолить академічний капелан о. Гжегож Олек.

Михайло Шавельський народився 22 січня 2001 року в Гродно (Білорусь) і був членом місцевої парафії. До приїзду до Польщі він вивчав психологію в Гродненському державному університеті імені Янки Купали. Через політичні погляди його викреслили зі списку студентів і мали призвати до білоруської армії. Тому парафія в Гродно попросила Євангелічно-Аугсбурзьку Церкву в Польщі дозволити Михайлу навчатися.

Михайло Шавельський отримав стипендію від Євангелічно-Лютеранської Церкви Фінляндії та Союзу Мартіна Лютера (Martin-Luther-Bund) і в січні 2021 року розпочав теологічні студії в Польщі, у Християнській богословській академії у Варшаві.

Читайте також: Предстоятель ПЦУ розповів про загибель на війні українських священників

У повідомленні зазначається, що Михайло був чудовим, чуйним та скромним хлопцем. Він цікавився світом, був небайдужим, відданим справі та мав гарне почуття гумору.

фото з ФБ-сторінки Михайла Шавельського