Предстоятель ПЦУ розповів про загибель на війні українських священників

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів про загибель українських православних священників під час широкомасштабної російської агресії.

Про це він говорив у інтерв’ю Суспільному.

Митрополит Епіфаній не назвав точного числа священнослужителів, убитих росіянами, однак навів відомі йому приклади:

«Є декілька священників, наскільки в мене є інформація, які загинули в перші дні цього повномасштабного вторгнення. На Київщині є двоє священиків, колишніх моїх однокурсників, з якими я навчався в семінарії, вони брали участь в захисті Київщини, були на блокпостах. Одного в Іванкові розстріляли чеченці на блокпосту, іншого теж біля Києва, в Ясногородці було розстріляно. Напевно, він був на блокпосту і було пряме влучення і всі, на жаль, загинули. Також на сході, в Волновасі, ігумен Платон і ще декілька священників віддали своє життя за Україну».

Читайте також: Митрополит Епіфаній розповів про динаміку переходів парафій з УПЦ МП в ПЦУ

Предстоятель ПЦУ відзначив, що ці священнослужителі виявили жертовність, бо не покинули свою паству. Водночас митрополит Епіфаній розповів, що ще з 2015 року на окупованих територіях цілеспрямовано витісняли та знищували присутність Православної церкви України. Також він зазначив, що на цей час не має відомостей щодо священнослужителів ПЦУ, які перебувають в російському полоні. Однак, за його словами, багато священнослужителів перебуває на окупованих територіях, де їх залякують та змушують змінювати церковну юрисдикцію.

«Вони теж є певними бранцями Кремля, але ми не озвучуємо цього, щоб не зашкодити. Бо священники повинні залишатись на місцях, підтримувати свою громаду», – розповів митрополит Епіфаній.

За його словами, деякі священники були готові покинути окуповані території, намагаючись убезпечити свої сім’ї, але парафіяни просили їх залишитись. Тож священники залишаються, але багато з них практично перебувають в підпіллі та не мають права звершувати відкрито богослужіння.

Читайте також: «Навіщо тобі хрест? Тут немає Бога, – говорили вони», – згадує пілот слова своїх катів