«Найвища честь для автора – читач»: історик Тімоті Снайдер поширив фото воїна, що читає його книгу в окопі

«Найвища честь для автора – читач». 2 січня 2023 року історик Тімоті Снайдер зробив твіт українською мовою з фото, на якому український воїн в окопі читає його книгу «The Road to Unfreedom». За 5 годин твіт отримав майже мільйонне охоплення. Як виявилось згодом, військовий на фото – випускник УКУ Олександр Ширшин. Про це повідомив Український католицький університет.

Олександр Ширшин – випускник магістерської програми з управління неприбутковими організаціями Інституту лідерства та управління УКУ.  Восени він був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня: за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність військовій присязі.

Олександр Ширшин. Фото: УКУ

За кілька днів до 24 лютого 2022 року студент підписав контракт в резерв у 80-му окрему десантну-штурмову бригаду. Напередодні повномасштабного вторгнення йому зателефонували і викликали в частину. 24 лютого Олександр виїхав на передову лінію фронту, де й захищає Україну і сьогодні.  

Фото, яке поширив Тімоті Снайдер, зроблене на напрямку Кремінна-Сватово.