Наприкінці серпня в УКУ відбудеться конференція “Жінки у час конфліктів”

В УКУ 28-31 серпня 2018 відбудеться Міжнародна конференція “Жінки у час конфліктів: Екуменічна діяльність задля миру і справедливості”, яку організовує Лекторій СУА з жіночих студій у співпраці з Філософсько-богословським факультетом УКУ та Європейським товариством жінок-дослідниць богослов’я (European Society of Women in Theological Research).

1


На тлі світових політичних процесів жінки стали активними учасницями громадського життя та ініціаторками суспільних реформ. Під час Майдану українські жінки відіграли важливу роль в організації медичної допомоги, координації гуманітарної допомоги та поширенні інформації з епіцентру подій. У ризикованих ситуаціях вони посередниками миротворчих процесів. Упродовж війни на сході України багато українських жінок займалися волонтерством, організовували психологічні порадні і надавали консультації місцевим жителям окупованих територій та внутрішньо переміщеним особам. Безпрецедентним для українського контексту є тойфакт, що серед когорти військових капеланів є також монахиня.

Під час конференції розглянуть роль жінок у важливих суспільно-політичних процесах з богословської перспективи, обговоримо значення релігійних та духовних ресурсів у миротворчих процесах, торкнемося теми релігійних та духовних практик, які стали відповіддю жінок у час (пост)конфліктів, а також почуємо особисті свідчення жінок, що пережили війну.

Конференція збере доповідачок з різних європейських країн: Хорватії, Словенії, Польщі, Румунії, Чехії, Латвії, Литви, Росії, Нідерландів, Швейцарії, Греції, – які поділяться досвідом участі жінок у миротворчих процесах своїх країн.

Серед спікерок – також українські науковиці, які представлять учасницям досвід українських жінок під часи двох великих воєн, впродовж тоталітарного періоду в Україні, а також і сьогоденні військового конфлікту на сході України.

Джерело: https://ucu.edu.ua/

 

Більше інформації про конференцію та програму можна дізнатися тут.

Конференція проводиться за фінансової підтримки:

Німецької католицької благодійної організації «Реновабіс» (Renovabis)
Союзу українок Америки (UNWLA)
Нідерландської католицької фундації «Коммунікантес» (Communicantes)
Нідерландської протестантської організації «Церква у дії» (Kerk in Actie)
Фонду Конрада Аденауера (Konrad-Adenauer-Stiftung)
Львівського конференц-бюро в рамках програми «Львів науковий»
Протестантської організації «Хліб для світу» (Brot für die Welt)
Хорватської секції організації «Екуменічна жіноча ініціатива»
Родини Сороковських із США

Час проведення: 28-31 серпня 2018 року

Місце проведення: Філософсько-богословський факультет УКУ, вул. Хуторівка, 35А, Львів 79070