«Наш архіпастир»: у Львові відкривають унікальну виставку Олекси Новаківського

Науковотехнічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» вже завтра запрошує на виставку унікальних портретів Митрополита Андрея авторства Олекси Новаківського.

Метою виставки є ширша презентація і популяризація творчої спадщини видатного українського художника Олекси Новаківського (1872–1935). В її рамках всі охочі зможуть побачити рисунки з приватної збірки родини Новаківських – це сотні графічних творів, дотепер переважно неопублікованих, серед яких великою групою фігурують портрети митрополита Андрея (Шептицького).

«В іконографії портретів Андрея Шептицького авторства Олекси Новаківського переважає тип портрету в кріслі, композиційна схема якого наслідує модель портретів римських пап, вироблену за доби Ренесансу і Бароко», – зазначають організатори. «„Наш архіпастир” – написано рукою Новаківського на одному з ескізів, репродукованих на виставковій панелі. Ця формула виразно відображає близькі стосунки художника та його великого мецената. Важливим джерелом історичної інформації є нотатки художника, зроблені на полях».

Виставковий проєкт – це результат двох десятиліть співпраці Українського католицького університету з фондом «Олекса Новаківський та його мистецька школа». Зокрема, у цій програмі працюють Гуманітарний факультет УКУ та Центр Шептицького, а кафедра історії УКУ ставить за мету в повному обсязі каталогізувати збірку рисунків, яка є власністю родини Новаківських, систематизувавши їх за іконографічним принципом.

Виставку «”Наш архіпастир”: Андрей Шептицький в митрополичому кріслі» представить доцент кафедри історії Українського католицького університету, кандидат мистецтвознавства Ігор Жук.

Відкриття виставки – 19 січня 2024 року о 17:30 у Науково-технічній бібліотеці НУ «Львівська політехніка» (м. Львів, вул. Професорська, 3)

Вхід вільний.

Джерело: фейсбук-подія виставки «”Наш архіпастир”: Андрей Шептицький в митрополичому кріслі»