“Наші молитви досягли Неба” – Олексій Арестович про те чому молитва це теж ППО

Вже багато днів чимало українців захоплюється витримкою і вмінням зберігати спокій за-будь-яких ситуацій, радника керівника Офісу Президента Олексія Арестовича. Мало-хто знає, що Олексій є випускником Інституту Томи Аквінського, де вивчав теологію. Він дав інтерв’ю для “Радіо Марія”про силу молитви у часи війни. 

-Пане Олексію, який Ваш погляд, як можуть християни допомогти у цій війні?

– Найголовніше утримувати відповідний стан свідомості. Коли ми боремося із сатаною, головне самим не осатаніти.  Ми маємо залишатися воїнами світла. АЗвісно, що ми боремося і вбиваємо окупантів, але навіть при цьому важливо залишатися людьми. Це залежить від уважності та строгості до себе, щоб не провалитися у жорстокість. Християни найкращим чином, на мій погляд, взаємодіють з реальністю.  Реальність така, що наші противники зазомбовані, але все-таки люди.  Треба тримати стан свідомості, щодо противника і себе і ближньому допомагати. Навіть якщо ближній згрішив, непотрібно відвертатися від нього, але допомагати перебороти гріх.  

-Ви часто заохочуєте співвітчизників дивитися з оптимізмом у майбутнє.

– Якщо казати про духовний стан, то я вже сказав. Перше, треба систематично підтримувати свій стан здоров’я і психіки.  Треба спати, їсти, тримати відповідний стан свідомості. Багато людей знехтували цим. Окрім того, треба, наскільки це можливо, повертатися до звичного способу життя. І фізкультурою займатися, порядок дня тримати. Це особливо стосується тих, хто не в окопі зараз.Тому що для організму стрес -це зміна звичок.  Окрім того, треба розуміти, що є психологічний ефект.  Також треба розуміти, що коли психологічна пружина зжимається,то треба допомагати іншим. 

-Бачимо, що путін безумець. Тим не менше, наскільки його кроки зараз прогнозовані?

-Насправді він не безумець. Він хотів би, щоб ми сприймали його як безумця. І так само вони промахнулися по оцінці стану. Тому що за їх розрахунками це був дуже раціональний крок. Вони думали, що за 3 години ми станемо на коліна, а за 7 діб вони повернуть януковича, встановлять окупаційну владу і тощо. Але це ж суб’єктивний фактор, дух людей. Тут вони прорахувалися. Далі у них почалася імпровізація, а імпровізація у росіян завжди погано вдавалася. На другий день після початку операції вони попросили про перемовини. А у світовій історії такого не було ще, щоб ті, які наступають і давлять запросили перемовини на другий же день. Однак  вони хотіли абсолютної капітуляції від нас, тому ми відмовилися від тих переговорів. Це свідчення того, що вони розуміли, що на другий же день у них ішло все не за планом.  

-Зараз всі моляться, щоб Богородиця, Архангел Михаїл закрили нам небо, а НАТО нам у цьому відмовляє. 

-Наші молитви досягли неба. Тому що ми збиваємо надсучасні російські бомбардувальники, СУ-25-ті, гелікоптери. Богородиця закриває небо, ще й як. 

Джерело: “Радіо Марія”