Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка запрошує відвідати виставку, присвячену Італії

Завтра, 18 листопада 2016 р. о 17.00 год., у голimagesовному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. М. Драгоманова, 5) за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде ля Чечілії відбудеться відкриття виставки плакатів із графічної еволюції лицарської поеми “Несамовитий Роланд” італійського письменника епохи Відродження Лудовіко Аріосто (1474–1533).

У рамках заходу – книжкова виставка з фондів Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка. Виставка Національної академії старовинного та сучасного мистецтва підготовлена з нагоди 500-ї річниці від першої публікації “Несамовитого Роланда”, який вважається одним із найбільш грандіозних та знаних італійських творів у світі. Лудовіко Аріосто почав писати цей твір іще в 1505 році, утім через сильну зайнятість у своїй дипломатичній кар’єрі, йому вдалося закінчити текст лише через 10 років.

Відтак, у 1516 році перші екземпляри книги, які надрукував типограф Джованні Мадзокко да Бондено, було видано у Феррарі та Мантові. Трохи згодом було опубліковано ще близько 150 видань, багато з яких були ілюстровані технікою ксилографії. Найгарнішим із них вважається видання Вінченцо Валгрізі 1556 р. у Венеції з ілюстраціями Доссо Доссі. Організатори запрошують усіх зацікавлених відвідати цей захід.