Навчи нас молитися: Перші п’ятниці місяця

Хто дев’ять перших п’ятниць відправить правильно,

той не помре у своїх гріхах, а піде на Небо

Вперше і востаннє?

Ви пам’ятаєте свою першу сповідь? Я добре пам’ятаю. Я пам’ятаю це зацікавлення та захоплення. Я пам’ятаю той страх. Спочатку був тест. Перевіряючи, чи добре ми знаємо порядок, кожен із нас на мить підходив до сповідальниці і вдавав, що сповідається. Наступного дня ми зробили це по-справжньому. Вдома я попросив вибачення у батьків, братів і сестер за будь-яку прикрість, яку заподіяв, і пішов до церкви. «Тільки не о. Станіслав!» — думав я. Але за ґратками сповідальниці когось іншого і не могло бути. Та це було не так вже й погано. Пам’ятаю, мої щоки горіли. Опісля катехитка сказала, що віднині ми маємо ходити до сповіді кожної першої п’ятниці місяця, але не пояснила, чому.

Чому не вівторок?

П’ятниця має великий символізм у традиції Церкви. Перш за все, смерть Ісуса на хресті. Саме тоді Його Серце було пробите списом. Це також пов’язано з об’явленнями Господа Ісуса святій Маргариті Марії Алякок. Через неї Ісус дав 12 обітниць шанувальникам свого Серця:

 1. Я дам їм усі ласки, необхідні в їхньому стані.
 2. В їхніх родинах пануватимуть злагода і мир.
 3. Я потішу їх у всіх їхніх бідах.
 4. Я буду їхнім надійним притулком у житті і особливо в смерті.
 5. Я виллю рясні благословення на всі їхні починання.
 6. Грішники знайдуть у моєму Серці джерело безмежного милосердя.
 7. Холодні душі стануть завзятими.
 8. Ревні душі швидко досягнуть високої досконалості.
 9. Я благословлятиму будинки, де буде поміщений і вшанований образ мого Серця.
 10. Я дам священникам силу розбивати найжорсткіші серця.
 11. Імена тих, хто поширюватиме цю відданість, будуть записані в Моєму Серці і залишаться там назавжди.
 12. Я обіцяю в надмірі милосердя Мого Серця, що Моя всемогутня любов дасть усім тим, хто прийматиме Святе Причастя у перші п’ятниці місяця дев’ять місяців поспіль, ласку останнього покаяння, щоб вони не померли без Моєї благодаті або без Таїнств*, і що Моє Серце стане для них безпечним притулком у годину смерті.

Що я буду з цього мати?

Ви уважно прочитали пункт 12? Ця Велика обітниця говорить тобі, наскільки Ісус піклується про тебе. Це надзвичайно! Ісус дозволяє нам отримати найбільшу благодать – смерть у стані освячуючої ласки. Є одна умова – в дев’ять перших п’ятниць місяця поспіль треба примиритися з Богом і причаститися. Чого ще можна хотіти?

Може і справді варто?

Звичайно, воно того варте! Просто прийми рішення, коли розпочнеш.

Автор: Anna Pikuła

Джерело

*Цю обітницю — «вони не помруть без Моєї благодаті і без прийняття святих Тайн» — треба розуміти так, що коли вмираючий мав би на своїй душі важкий гріх, то Ісус Христос дасть йому ласку поєднатися з Богом через добру сповідь та прийде до його душі в Пресвятій Євхаристії, щоб він зміг увійти з нею до життя вічного, і обереже від пекельного ворога в останній вирішальний момент. А якщо якась хвороба відібрала хворому мову, або з якоїсь іншої причини він не зміг висповідатися, тоді Предобрий Ісус дасть йому ласку щирим жалем очистити свою душу й повернутися до Божої приязні.