Православних священників та капеланів запрошують на навчальний ретрит «Сила Слова»

Наприкінці жовтня у селі Яблуниця на Франківщині відбудеться навчальний ретрит, до якого запрошують долучатися священників та капеланів Православної церкви України.

Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Eleos-Volyn.

«Маємо вміти добирати слова кожен на своєму місці. Чи ти психолог, чи лікар, чи соцпрацівник, чи продавець в магазині, чи священник. До тих, хто досвід війни знає не з книг, до тих, хто чекає, до тих, хто втратив. Враховувати всі вразливості, мати інструменти, знати куди перенаправити. Маємо вчитись та ділитися досвідом», – зазначає психолог Любава Казмірчук, тренер ретриту. «Чому саме священники та капелани? Бо до них звертаються, бо ставлять питання, бо приходять ті, хто не читає інтернет публікацій як реагувати, бо духовне поруч з психологічним, бо це лідери своїх спільнот».

Організатори – Елеос-Волинь, ГО «Волинське Братство св. Володимира Великого» та Волинська Православна Богословська Академія

Навчальна програма ретриту включає теми:

– підтримка військових, ветеранів, родин військових та загиблих (наслідки психотравми, ПТСР, інструменти допомоги)

– психологічний контекст переживання втрати близької людини

– залежність та співзалежність як наслідки війни

– професійне вигорання та його профілактика, вторинна травматизація людей професій допомоги

Захід відбудеться 26-28 жовтня 2023 року. Для участі обов’язкова реєстрація, що триває до 20 жовтня. Детальніша інформація – у формі реєстрації.

Фото з ретриту, який відбувся влітку цього року. Фото: Наталія Райниш

Ігумен Свято-Воскресенського Ново-Афонського монастиря ПЦУ у Львові ієромонах Іов (Ольшанський) брав участь у подібному ретриті, тому заохочує долучатись до нього інших священників.

«Навчальний ретрит “Сила слова” – це чудова ініціатива що народилася “знизу”, від небайдужих вірних Православної церкви України, які переймаються за своїх священнослужителів. Чудова можливість для пастирів зустрітися для спілкування і обміну пастирським досвідом. Програма включає зустрічі-лекції з психології, пастирського богослів’я та спільні молитовні моменти», – сказав він у коментарі сайту «Духовна велич Львова».

За словами ієромонаха Іова, долучитись до участі в ретриті можуть поки що лише священники ПЦУ зі Львова та з інших регіонів України.