Назустріч ближньому. Львівські семінаристи організовують безкоштовні обіди для потребуючих

   Вже понад півроку, студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа  УГКЦ щовівторка влаштовують вечері для потребуючих. Благодійні заходи відбуваються на Сихові, у сквері, біля храму Різдва Пресвятої  Богородиці УГКЦ. Цього літа заплановано ще 2 благодійні обіди. Опісля семінаристи ідуть на канікули і продовжать доброчинність з 17 вересня. Ініціатива також має екологічне спрямування, оскільки при роздачі їжі використовують мінімум пластику. Акція має назву #невикидай_поділися. Вона діє при
Екологічному відділі Братства Введення в Храм Пресвятої Богородиці.

   Під час благодійних обідів, чи вечерь (адже роздача їжі відбувається о 20:00) панує досить дружня атмосфера. Присутні комунікують,  разом моляться і слухають Слово Боже. Відтак кожен має нагоду відчути себе потрібним і не покинутим.  Адже люди мають потребу не лише у харчах, але й у їжі духовній.

Тому брати-семінаристи дбають також про те, щоб сказати присутнім добре слово, вислухати, вітають із днем народження тих, хто має свято. Завдяки такій дружній, теплій атмосфері потребуючі можуть стати ближче до Бога, знайти нових хороших знайомих та повірити в себе. Деякі вже навіть знайшли роботу.

Така благодійна праця не залишається без добрих плодів – переконані організатори.

Адже і для волонтерської молоді – це новий досвід.Такі зустрічі допомагають зрозуміти, що абсолютно кожен може опинитися у скрутній життєвій ситуації. Є багато людей, які сьогодні потребують безкоштовного обіду, бо не завжди дають собі раду в житті. Це нас приземляє і дає ширше бачення світу, розповідає брат Орест Апостолюк .

Перед тим як започаткувати благодійну ініціативу, семінаристи переймали досвід у християнської молодіжної спільноти “Надія є”, яка займається роздачею їжі для потребуючих біля церкви Ольги і Єлизавети.

Додамо, що їжу для акції #невикидай_поділися семінаристи отримують завдяки їдальні навчального закладу. Якщо у семінарії залишається їжа, то вони її віддають на роздачу спільноті. Один з відвідувачів, пан Олесь каже, що такі заходи є дуже потрібними. За його словами, зустріч із доброчинцями, спонукає до добра і дає певне натхнення.

Допомогти добрій справі можна не тільки матеріально але й молитвою, волонтерством чи просто прийти і поспілкуватися . Усі охочі можуть допомогти, зателефонувавши за телефонами: 0974663956, 0934317424 та зробити світ трішки  кращим.

Підготувала: Інна Тучак

Фото Оксани Бабенко