«Не піддаватись фейкам і бути відповідальними за свого ближнього» – радить у період карантину диякон ПЦУ о.Михайло Омелян

18 березня 2020 року, в ефірі християнського радіо «Голос надії» говорили про фейки під час карантину, переживання посту у непростих умовах та важливість особистої молитви. Гостем вечора був диякон ПЦУ, представник прес-служби Церкви, о. Михайло Омелян. Ми занотували кілька цікавих думок та порад отця для наших читачів із цього корисного ефіру.

  1. Перший фейк був у раю, коли змій спокусив Адама і Єву неправдою. Ми – християни відповідальні за несення правди. Тому чітко маємо розрізняти правду і брехню, коли поширюємо це іншим.
  2. Часто фейкові матеріали містять маніпулятивні заголовки, які провокують нас не читати тексту, а поширювати далі. Ми для себе маємо чітко зрозуміти, наскільки важливо не піддатись маніпуляції. Довіряймо лише перевіреним джерелам – Міністерству охорони здоров’я, ресурсам Всесвітньої організації охорони здоров’я.
  3. Цей піст для нас особливий, оскільки припадає на час карантину. Звісно, що нам важливо переживати його разом, бути вкупі. Однак, сьогодення дає нам тест на відповідальність. Сьогодні переживати піст – це бути відповідальним за свого ближнього. Цей період – тест на людяність. Бо саме те, чи ми любимо інших, чи їх ненавидимо, – визначає нашу віру, наше вміння бути християнином.
  4. Пригадуєте, уривок з Євангелія – про розслабленого і купіль. Навколо було багато людей, але Людини не знайшлося. Тієї, яка б могла допомогти цьому хворому. І Господь зцілює цього чоловіка. Гадаю, що сьогодні – у період коронавірусу – це важливо бути цією Людиною, що допоможе іншим. Це також стосується наших релігійних громад.
  5. Кожного, хто впадає у паніку, варто підтримати словами: «Не бійся, тільки віруй». Тому закликаю кожного подумати над своїм життям. Бо зараз є цей цінний час стати християнином не словами, а ділами.

Записала Юліана Лавриш