“Не поспішайте змінювати щось у людині, а полюбіть її світ”: 5 порад доброго шлюбу від о. Юрка Остапюка

Літо – весільний сезон. З цієї нагоди, пропонуємо до Вашої уваги, влучні поради для подруж від керівника “Центру студентського капеланства” о. Юрія Остапюка:

1.  Не спішіть щось змінювати в людині, а полюбіть її світ.

Мою дружину багато-хто не сприймав. Але мені це не заважало. Я внутрішньо відчув, що це моя людина. Мені подобається в ній все: експресивність, балакучість, надмірна холеричність. Більше того, я ніколи не хотів нічого в ній змінювати. Можливо, це те, що відчувається на ірраціональному рівні. Коли я спілкуюся з молоддю, то завжди кажу, що не спішіть щось змінювати в людині, а полюбіть її світ.

2. Говоріть мовою любові.

 Вступаючи в таїнство шлюбу, ми асоціюємо себе з християнством. Ті цінності, які нам пропонує християнство, вимагають праці над собою. Нема такого, що робиш те, що можеш чи хочеш, а набридло — просто йдеш. У житті будуть різні ситуації. Та я, як християнин, розумію, що свідомо, добровільно ввійшов у подружній стан і щастя сім’ї залежить безпосередньо від мене, — каже отець Юрій.

3. Бог нам подарував свободу вибору. Він не вмішувався до Єви і Адама, не заважає й нашому вибору. Тому пам’ятаймо, що людина, яку любиш не є ворогом. Говоріть часто, що любите один одного — це надзвичайна сила. Ми приведені з любові, покликані до любові і з любов’ю маємо повернутися. Йдеться не про емоційну любов, а про відповідальну, самостійну, жертовну.

4. Комунікуйте.

 Попри всю роматичну любов, зі своєю дружиною ми завжди піднімали для себе дуже важливі питання. Обговорювали ті моменти, що приносили комусь із нас дискомфорт, болючі теми. Для мене комунікація теж є ознакою зрілості, — розповів отець Юрій Остапюк. — За будь-яких умов: чи ще готуєтеся до шлюбу, чи вже в подружжі, — вмійте слухати один одного. Люди хочуть уваги.

5. Досягати духовної зрілості.

 Завжди раджу перш за все звертати увагу, наскільки ваша половинка відповідально ставиться до своїх слів і вчинків. Мене часто молодь запитує про духовну зрілість. Важливо, щоб разом входити в ту зрілість. Головне, розуміти, що шлюб, сім’я — це найважливіше. І, що готові робити все, щоб її вдосконалювати, чого б це не коштувало, — додав отець Юрій.

Джерело: ДивенСвіт