«Не лише люди, але й Бог довірили вам це служіння, тому відчуйте цю відповідальність»,— Владика Венедикт

DSC_5095Сьогодні, 24 листопада 2015 року, у Львівській міській раді відбулись урочистості з нагоди складання присяги новообраним міським головою Львова та депутатським корпусом.

Перша сесія Львівської міської ради 7-го скликання розпочалася Гімном України у виконанні хору «Гомін». Опісля депутати Львівської міської ради склали урочисту присягу, яку зачитав Юрій Кужелюк.

Міський голова Львова Андрій Садовий склав урочисту присягу на пам’ятках давньої культури Львова – клейнодах міського голови, до яких належать: Львівське Євангеліє, свідок найвищої присяги – книга української братської громади міста XVII ст.; Ланцюг бургомістра, що символізує нерозривність та обов’язок співпраці радників, а також міцність волі та духу львів’ян; Печатка – символ владних повноважень та правомірності рішень; Церемоніальні ключі від історичних брам міста – знак довіри та відповідальності перед громадою.

Читайте також: Львівське Євангеліє та давні реліквії у церемонії інавгурації міського голови Львова

12291968_995963357111926_515696956076720013_oПісля присяги міський голова висловив подяку за велику довіру та наголосив на тому, що першочерговим завданням як урядників, так і депутатського корпусу є співпраця, адже Львів має показати приклад, як працювати разом та бути одним цілим.

«Перш за все, хочу всім подякувати за цю велику довіру від свого імені та від імені депутатів міської ради. Наша задача — багато працювати, будучи в єдності. Львів сьогодні повинен показати приклад, як працювати разом, всі маємо бути як одне ціле. Роботи дуже багато — це інфраструктура, яка потребує серйозних змін, це освіта і культура, про які ми маємо максимально дбати, треба найбільше переживати і дбати про тих, кому сьогодні найважче, про ті сім’ї, які втратили своїх годувальників, про тих хлопців, які вертаються з війни. Важкий час в нашій державі і власне в цьому важкому часі нам дуже важливо, щоб Львів показував добрий приклад» – наголосив Андрій Садовий.

З промовою до присутніх звернувся єпископ-помічник Львівської архиєпархії Української  Греко-Католицької Церкви владика Венедикт.

DSC_5145«Мені сьогодні приємно бути разом з вами, бо Львів має радість, я хочу ту радість засвідчити. Сьогодні неповторна мить, напевно, як і кожна мить нашого життя, унікального, неповторного, особливого.

Кожному з нас Бог дає ті чи інші обов’язки, кличе до тих чи інших місій, і тому мені б дуже хотілося, щоб всі ми, починаючи це служіння, можливо не в перший раз, відчули, що Бог вам це довірив цілковито. І попри те, чи ви хотіли, чи не дуже хотіли бути депутатами, але Бог вас поставив на це місце. Це велика частина вашого життя, адже воно неповторне, унікальне і тому в ньому Бог дав можливість, щоб ви були саме тут, спробуйте не змарнувати цей час, адже він тут пролетить дуже швидко» – побажав владика Венедикт.

Єпископ також додав: «Життя всіх вас поділило по партіях, блоках, більшості, меншості, зичу вам одного: щоб ви забували до кого ви належите, а по-перше пам’ятали, що ви  християни, потім – що ви львів’яни. Зичу вам мати довіру один до одного, адже кожен з нас дивиться на світ по-іншому і має право на свої погляди та переконання. Зичу вам, щоб ви знімали свої окуляри або пробували подивитись на світ через інші окуляри.

Зичу вам відчути, що Бог поставив вас на це місце і вірить у вас, адже вірить, що ви можете тут щось зробити. Не тільки люди, але й Бог довірили вам це служіння, тому відчуйте цю відповідальність та унікальність цього служіння. Ми, як церква, завжди готові допомагати. Хай Бог вам допоможе».

12303968_995963837111878_4024275405413057002_oПривітали новообраного міського голову також духівники інших конфесій Львова: о. Павло Кочкодан (Українська Православна Церква Київського Патріархату), о. Йозеф Павлічек (Римо-Католицька Церква), о. Маркіян Каюмов (Українська Православна Церква), о. Олег Древняк (Українська Автокефальна Православна Церква), о. Тадеус Геворгян (Вірменська Апостольська Церква), владика Василь Боєчко (Церква Християн Віри Євангельської).

З вітальними словами виступили голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, колишні міські голови Львова Василь Куйбіда і Василь Шпіцер, Герой України, Академік НАН України Ігор Юхновський.

Урочиста сесія з нагоди складання присяги новообраним міським головою та депутатським корпусом Львівської міської ради завершилася молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» у виконанні хору «Гомін».

Фото: Олександр Мазуренко та Юрко Дячишин

За матеріалами: city-adm.lviv.ua