Небайдужих львів’ян просять підтримати створення мінімакету Гарнізонного храму для незрячих

Меценатів та всіх охочих запрошують долучитися до фінансової підтримки ініціативи відтворення храму св. ап. Петра і Павла у мінімакеті для незрячих. Гарнізонний храм створив відповідний рахунок (UA403253210000026006053782578), куди можна переказати кошти. Орієнтовна вартість макету становитиме 350 тис грн. Тому спільними зусиллями сподіваються реалізувати хороший задум, щоб одну з найбільших святинь міста могли побачити незрячі люди. Про ініціативу розповів настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла, о. Тарас Михальчук.


” У особливий спосіб нас надихнули незрячі батьки одного з воїнів, Юрія Голуба, який загинув на війні. Одного разу,  вони звернулися до нас, щоб пройти екскурсію у нашому храмі, щоб почути про храм інформацію, щоб побути у храмі у спосіб туристичний. І ми зрозуміли, що надважливо, аби люди, які незрячі, могли би наблизитися до історії і доторкнутися до цієї святині. Ми розпочали збір коштів сьогодні на цю добру справу. І відповідно цього створили окремий рахунок, за яким кожен  бажаючий може долучитися до ініціативи. Попередньо відомо, що потрібна сума 350 тисяч гривень. Сума є немаленькою, тому потрібна підтримка благодійників”.

Наразі Львівська міська рада працює над проектом, митці створюють скульптурну композицію проекту. Про це повідомив директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко: 

“Наступного року, Гарнізонний храм свв. апостолів Петра і Павла відзначатиме  10-річчя від поновлення Богослужінь, відповідно до цієї дати  у місіті  заплановано багато різних ініціатив, зараз ведуться роботи по відновленню фасаду, багато коштів було вкладено минулого року по облаштуванню внутрішніх робіт і будемо продовжувати ті ж роботи і цього року, але особливістю буде створення міні-макету Гарнізонного храму, який розмістимо зі  сторони проспекту Свободи.  Щоб якомога більше туристів мали змогу і у такий спосіб побачити цей храм. У місті це вже активна практика.  Міська рада вже працює над проектом, митці працюють над самою скульптурою цього макету  і коли будемо мати необхідну суму, щоб її реалізовувати. Міська рада долучиться у той спосіб, скільки бракуватиме. Але сподіваємося, що і  бізнес долучиться, і всі,кому не байдужий цей проект”.

Нагадаємо, храм святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел єзуїтів, — чинна церква УГКЦ у Львові. Збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст, є однією з найбільших сакральних споруд міста. У 1946 році радянська влада зачинила храм. Якийсь час церкву використовували як склад, а з 1970-х років передали науковій бібліотеці імені В. Стефаника під книгосховище. Церкву освячено та відкрито 6 грудня 2011 року. Відповідно, наступного року храм відзначатиме 10-ту річницю з часу відкриття.

Підготувала О. Бабенко, використано матеріали Анни Пищули і сайту Львівська міська рада