Ненароджені діти, клітини яких використали для розробки вакцини, були живими на момент отримання тканин

Про це повідомив “Католицький оглядач”.

Памела Екер є однією із найбільших експертів світу у сфері вакцин. До того як відповісти на запитання LifeSiteNews щодо етичного і морального аспекту клітинних ліній HEK-293, вона провела дев’ять місяців досліджень в лабораторії.
Пані Екер є біологом і автором нової книги «Вакцинація: Католицька точка зору», в якій описує те, що католики повинні знати про вакцинацію (https://www.kolbecenter.org/…/vaccination-a-catholic…/).
За її словами, і на превеликий жаль, за часів понтифікату Франциска, Ватикан не те що не дооцінював, а фактично ігнорував важливість біоетики.
Одним із найбільш цікавих питань, заторкнутих пані Екер, є різні клітинні лінії, що використовуються у вакцинах.
За її словами, зараз існує кілька клітинних ліній плоду: WI-38, MRC-5, HEK-293, PER C-6 і WALVAX-2. WALVAX-2 на даний час не використовується у жодних вакцинах, однак може використовуватись в терапевтичних цілях. Більшість людей володіють інформацією, що для отримання цих клітинних ліній померла одна чи дві дитини.
П. Екер розповіла конкретніше про своє дослідження лінії HEK-293, а також про значення цифр у назві клітинних ліній. Назва «HEK» є абревіатурою від Human Embryonic Kidney (ембріональна нирка людини), а цифра «293» вказує на кількість експериментів, проведених певним дослідником для розвитку цієї лінії.
«Це не означає, що було 293 аборти, однак для проведення 293 досліджень, без сумніву, було необхідно більше, ніж один аборт. Тут ідеться про близько сотню абортів», – розповіла вона.
Біолог також пояснила чому дослідники використовують клітинні лінії не дорослих людей, а ненароджених. Відповідь одна: бо вони більш довготривалі і мають довший життєвий цикл. Однак, ці клітинні лінії зустрічаються із небезпечним побічним ефектом, для прикладу, цим генам вводять гени, що спричиняють рак (детальніше про це можна послухати в інтерв’ю – посилання внизу допису).
П. Екер також спростувала міф, начебто ці клітинні лінії утворюються під час спонтанних абортів. А поясненням є те, що ці клітини потрібно взяти впродовж п’яти хвилин після аборту. Викидень не здатний надати дослідникам клітини, які були б достатньо живими для отриманні бажаних результатів.
І власне цей момент є дуже насторожливим, бо у більшості випадків це не був «просто аборт», а, як зазначила п. Екер, «ці діти були народжені шляхом кесарського розтину. Ці діти залишаються живими, коли дослідники починають отримувати тканину; їхні серця продовжують битись, і не вводиться жодного знеболювального, оскільки воно може пошкодити тканину, яку намагається отримати дослідник. Коли дослідники відбирають тканину, дитина залишається живою і відчуває неймовірний біль».
Переглянути повне інтерв’ю можна за посиланням: https://www.lifesitenews.com/…/the-unborn-babies-used…
на жаль, You Tube його заблокував : (
Джерело: фб-сторінка “Католицького оглядачу”