Нести Христа на усі горизонти світу (Відео)

16107926_10202817525997371_339077297_oСаме на таку думку наштовхує перегляд фільму «Святий Яцек – апостол слов’ян», створений за ініціативою львівського осередку отців-домініканців. Короткометражка також присвячена відзначенню 800-річчя Ордену Проповідників, яке тривало впродовж 2016 року. У фільмі представлено колишні домініканські храми Львова: храм Пресвятої Євхаристії та монастир Пресвятого Тіла Христового, храм святого Івана Хрестителя, храм святої Урсули, храм святої Марії Магдалини.

Святий Яцек Одровонж (1176-1257) – у світі також більш відомий, як святий Гіацинт, походив із знаменитого роду. Познайомившись із святим Домініком та прийнявши монаший чин, він продовжив справу християнізації країн східної Європи, зокрема перебував у Києві. Був випадок, коли татари напали на столицю Київської Русі, вони підпалили святиню, де служив святий Яцек. Отець вирішив зберегти найцінніше – чашу з Євхаристією, тоді ж почув голос від алебастрової фігурки Божої Матері: «Яцеку, рятуєш Сина, а залишаєш Матір?». Святий відповів: «Ти така важка». Натомість Богородиця мовила: «Для тебе буду легкою». Тоді ж святий взяв в одну руку чашу, в іншу – фігурку з Божою Матір’ю. Тільки-но вийшов з храму, як перед ним постала ще одна перешкода – Дніпро. Проте, зважаючи на велике прагнення продовжувати місію, святий пройшов рікою без перешкод.

“Святий Яцек допомагав нам під час зйомок фільму

Ірина Тереза Кондратюк, автор сценарію та режисер:

“Одним з найвідоміших чудес святого Яцека є те, коли завдяки його молитві колоски пшениці, які ще ввечері були понищені негодою, на ранок піднялися і були налиті зерном. Це врятувало селян від голоду. Переказати історію цього чуда у фільмі допоміг нам сам святий Яцек. Коли я шукала пшеничне поле для відеозйомки цього епізоду, був кінець літа, і відповідно пшениця на полях була вже скошена. Я телефонувала в різні аграрні господарства, а також в аграрний університет, адже там теж є поля, але все марно… У день спомину святого Яцека, 17 серпня, помолилася Літанією до цього святого, просячи його про допомогу у пошуку поля… і вже наступного дня поле знайшлося! Для мене це було справжнім чудом.

Ми, католики, віримо у спілкування святих. І зі святим Яцеком варто спілкуватися, варто дружити. Зазвичай, коли я говорила комусь, що знімаємо фільм про святого Яцека, для більшості ім’я цього святого було новим. І хоча історія його життя і чудес по-особливому пов’язана з Києвом, святий Яцек, на жаль, є мало знаним в Україні. Запрошуємо вас познайомитися з неймовірною історією життя цього святого”.

Про поставу святого Яцека, його духовний вимір та покровительство у житті вірних – у фільмі, який пропонуємо переглянути.

Підготувала Юліана Лавриш