Невимовлені слова Богоматері в Ноку

Хоча Пресвята Богородиця не сказала жодного слова в Ноку, Біблія містить послання, яке Вона ніколи не перестає говорити.

Кажуть, що впродовж історії Пресвята Діва Марія являлася незліченній кількості візіонерів і часто приносила зі собою конкретне послання, сказане словами.

Однак у Ноку, Ірландія, Богородиця не говорила, а мовчала.

Цей факт спантеличив чимало людей протягом багатьох років, і були висунуті різні інтерпретації щодо того, чому Вона не говорила.

Коли св. Іван Павло ІІ відвідав Нок у 1979 році , він не міркував про це мовчання, а натомість пов’язав слова Пресвятої Матері в Кані з об’явленням у Ноку.

«Марія справді була з’єднана з Ісусом. Не так багато Її власних слів збереглося в Євангелії; але ті, що були записані, знову відсилають нас до Її Сина та до Його слова. У Кані Галілейській Вона відвернулася від свого Сина до слуг і сказала: « Зробіть усе, що Він вам скаже » ( Йо.  2,5). З цим самим дорученням Вона звертається до нас і сьогодні… Повернімося думками з Кани Галілейської  до  Святині у Ноку. Хіба ми не чуємо, як Мати Христа вказує нам на Нього так само тут і говорить нам ті самі слова, що вживала в Кані: «Робіть усе, що Він вам скаже» ? Вона говорить це всім нам».

Далі святий Іван Павло ІІ пояснює, як ми можемо слідувати словам Марії, слухаючи Ісуса.

«Ми повинні ознайомитися з Його словами. Ми робимо це, слухаючи читання зі Святого Письма в Літургії Слова, які знайомлять нас з Євхаристійною Жертвою; самостійно читаючи Святе Письмо; у сім’ї чи разом з друзями, роздумуючи над тим, що Господь говорить нам, коли ми молимося Розарій і поєднуємо набожність до Матері Божої з молитовним роздумом над таємницями життя Її Сина. Щоразу, коли у нас є запитання, коли ми обтяжені, коли ми стикаємося з вибором, який нав’язує нам наша віра, слово Господа втішить і направлятиме нас».

Хоча Богородиця не сказала жодного слова в Ноку, Їй не потрібно було цього робити, оскільки Вона вже сказала те, що мала сказати – в Кані.

Джерело: Aleteia

Також читайте: В рамках паломництва до Санктуарію Богоматері в селі Нок (Ірландія) відбувся день молитви за мир в Україні