В рамках паломництва до Санктуарію Богоматері в селі Нок (Ірландія) відбувся день молитви за мир в Україні

В рамках цьогорічної прощі до Санктуарію Богоматері в селі Нок (Ірландія), що тривала з 14 по 22 серпня, відбувся день особливої молитви за мир в Україні.

Нок у графстві Мейо (Ірландія) є паломницьким центром і національною ірландською святинею – місцем об’явлення Богородиці. Тема цьогорічної прощі – «A Journey in Hope» – «Подорож у надії». Тож 18 серпня людей з української громади в Ірландії та ірландські родини, що прийняли їх до своїх осель, в особливий спосіб запросили взяти участь у Богослуженнях паломництва, а львів’янка Галина Теслюк мала можливість виголосити проповідь під час Літургії. 

Тема, яку розвинула пані Галина, – «Надія, що надихає». Доповідачка навела приклади великої підтримки, яку іраландська спільнота надавала їй та всім українцям, зокрема вимушеним переселенцям, які прибули до Ірландії під час війни. Апелюючи до прикладів Строго Завіту, пані Галина пригадала біблійні образи надії, приклади, зокрема, з книг Ісаї, Йова. Звертаючись до ірландців, доповідачка наголосила: «Ми почуваємось втомленими, виснаженими, розчарованими; та пам’ятаймо: ми – спільнота. Ми будемо простягати руку допомоги. Просіть про допомогу, якщо її потребуєте, будуйте спільноту людей, що дбають. Пробуйте, не здавайтесь; пам’ятайте, що це довгий марафон. Будьте щирі зі собою, приймайте свої межі. І врешті: довіряйте Богові і не бійтеся виражати страхи, непорозуміння, біль». 

Відтак пані Галина звернулася українсьою до присутніх на Богослуженні українців: «Випробування, які нас сьогодні спіткали, провокують дуже природну масу запитань до Бога, особливо після побачених та почутих розповідей про звірства на територіях, звідки російські війська відступили, від відеосюжетів, де показують як ракетні удари звернені прицільно на цивільні структури і вбивають невинних людей. Чому Господь це допустив? Хто винен в цьому всьому?» – і через приклад Йова наголосила на необхідності довіряти Богові, щиро висловлювати Йому свої пережиття і приймати його волю.

Свій виступ пані Галина Теслюк підсумувала словами з книги пророка Єремії: «Дбайте про благо тієї землі, куди Я вас виселив, і молітеся за неї Господеві, бо в її добробуті – і ваше щастя. Я навідаюсь до вас, і здійсню Моє прихильне про вас слово, і поверну вас на це місце, бо Я свідомий моїх щодо вас задумів – слово Господнє, – задумів щастя, а не лиха, щоб забезпечити вам надійне майбуття» (Єр. 29, 7,10-11). «Будьмо вдячні ірландському народові, що так гостинно прийняв, будьмо вдячні за них і будьмо проактивними, а не лише тими, хто отримує допомогу» – наголосила доповідачка.

Галина Теслюк – кандидатка наук з богослов’я, доцентка кафедри біблійних наук філософсько-богословського факультету УКУ, докторантка Каліфорнійського університету в Берклі і Консорціуму вищих богословських студій, США, віцепрезидентка Європейської Асоціації жінок дослідниць богослов’я.