Нічних богослужінь на Великдень у львівських храмах цьогоріч не буде

Цієї неділі вірні Української греко-католицької церкви та Православної церкви України святкуватимуть Воскресіння Христове. Традиційно великодні богослужіння звершуватимуть у львівських храмах. Проте цьогоріч через повномасштабну війну та комендантську годину, що триває з 00:00 до 05:00, традиційні нічні великодні богослужіння не відбуватимуться. Про це спільно домовилися керівники християнських конфесій міста.

«Не хочу, аби хтось порушував комендантську годину. У нашому соборі ми робимо все, аби до комендантської години все встигнути і щоб люди повернулися додому. Дотримуватися комендантської години треба обов’язково», – повідомив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

«Беручи до уваги військовий стан в державі та дотримуючись усіх правил безпеки, Львівська Архиєпархія УГКЦ рекомендує усім парафіяльним громадам в час Пасхальних Богослужінь розпочинати і завершувати молитву дотримуючись комендантської години, а саме з 00:00 до 05:00 год. », – розповів о. Михайло Квасюк, керівник пресслужби Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«Як і минулого року, ми провели спілкування з усіма владиками Львова, з усіма конфесіями, які святкуватимуть найближчої неділі світле Христове Воскресіння. Є спільна позиція Митрополита Димитрія, Митрополита Макарія та Митрополита Ігоря про те, що нічних богослужінь на Великдень не буде. Є прийняте спільне рішення про те, що всі богослужіння відбудуться до початку комендантської години, а ранкові богослужіння вже розпочнуться після комендантської години. Більш детальні графіки богослужінь на Великдень місто повідомить згодом. Дякуємо церквам за такі рішення», – зазначив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради.

Фото Романа Балука

Джерело: ЛМР