Новий єпископ-помічник Івано-Франківської Архиєпархії стане наймолодшим єпископом УГКЦ

27 жовтня 2022 року пресслужба Святого Престолу повідомила, що Святіший Отець дав згоду на вибір отця Миколи Семенишина єпископом-помічником Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Кандидатуру отця Миколи Семенишина на своїй липневій зустрічі розглянув Синод Єпископів УГКЦ, а сьогодні Ватикан підтвердив, що Папа Франциск підтримав цю пропозицію і призначив новообраному єпископові титулярний осідок Юнки Мавританської. 

Сорокарічний владика-номінант стане наймолодшим єпископом в Українській Греко-Католицькій Церкві. Перед ним наймолодшим католицьким єпископом був владика Степан (Сус), що став архиєреєм у віці 38 років.

Зазначимо, що отець Микола Семенишин був довголітнім особистим секретарем Блаженнішого Любомира, очільника УГКЦ, і звершував це служіння аж до самого відходу Патріарха до вічності.

Біографічна довідка

Отець Микола Семенишин народився 29 травня 1982 року в селі Глибоке Богородчанського району Івано-Франківська області. Навчався у Глибоківській та Богородчанській загальноосвітній школах, де у 1999 році здобув повну загальну середню освіту. У 1999–2005 роках навчався в Івано-Франківській теологічній академії. У 2005–2008 роках — у Папському терезіанському університеті в Римі на факультеті духовного богослов’я, де здобув науковий ступінь ліценціата богослов’я. 

Дияконське рукоположення відбулося 25 листопада 2004 року, священниче — 29 травня 2005 року.

8 квітня 2008 року його було призначено адміністратором парафії Святого Михаїла в Порте (єпархія Пінероло, Італія), а 19 жовтня 2009 року — парафіяльним сотрудником парафії Святого Верано в Аббадіа Алпіна у тій самій єпархії. 11 жовтня 2011 року призначений віцеректором Івано-Франківської духовної семінарії.

1 серпня 2013 року отець Микола став особистим секретарем Блаженнішого Любомира (Гузара). Звершував це служіння до упокоєння патріарха в 2017 році.

Від 1 вересня 2017 року — духівник Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.