Нині 102 роки від дня народження св. Папи Івана Павла ІІ: 10 цікавих фактів із життя Понтифіка

18 травня 2022 року виповнюється 102 роки дня народження святого Івана Павла II.

ІА Дивись.info зібрала 10 цікавих фактів з життя Папи Римського Івана Павла ІІ.

 1. Став першим Римським Папою не італійського походження, обраним за останні 455 років, одним з наймолодших понтифіків в історії і першим папою слов’янського походження.
 2. Під час своєї першої поїздки в США 1979 року став першим папою, який відвідав Білий дім, де зустрівся з президентом Джиммі Картером.
 3. 13 травня 1981 року під час зустрічі з вірними на площі св.Петра був важко поранений пострілом у живіт. Замах здійснив член турецького ультраправого угруповання Махмет Алі Агджа. Нападника заарештували на місці. 1983 року папа відвідав у в’язниці Алі Агджу, засудженого до довічного ув’язнення. Вони поговорили, залишившись удвох, але тема їхньої розмови досі невідома. Після цієї зустрічі Іван Павло II сказав: «Те, про що ми говорили, залишиться нашим секретом. Я говорив з ним, як з братом, якого я простив, і який має мою повну довіру». На прохання Івана Павла II Агджа був помилуваний італійською владою і переданий у руки турецького правосуддя. 

  Фото з відкритих джерел.

 4. 1982 року вперше за 450 років з моменту відділення англіканської церкви від римо-католицької Папа Римський здійснив спільне богослужіння з архієпископом Кентерберійським.
 5. У квітні 1986 року Папа вперше з апостольських часів переступив поріг синагоги, де, сидячи поруч з верховним рабином Рима, вимовив фразу, що стала одним з найбільш цитованих його висловлювань : «Ви – наші любі брати і, можна сказати, наші старші брати». Через багато років, в 2000 році, папа відвідав Єрусалим і молився біля Стіни плачу, святині юдаїзму, а також побував у меморіалі Яд ва-Шем.
 6. 1 грудня 1989 Папа вперше прийняв у Ватикані радянського лідера – ним став Михайло Горбачов. Зустріч стала переломним моментом у дипломатичних контактах між СРСР та Ватиканом і в процесі відродження католицької церкви в СРСР. 15 березня 1990 між Ватиканом і СРСР були встановлені офіційні відносини, що мають дипломатичний статус. Вже в квітні 1991 року був підписаний офіційний документ про відновлення структур Католицької церкви в Росії, Білорусії та Казахстані. 

  Фото з відкритих джерел.

 7. Іван Павло II був хорошим гірськолижником. На лижі встав ще в дитинстві. Будучи студентом, вигравав аматорські змагання. Свою любов до гірських лиж зберіг на все життя. Ставши Папою Римським, катався інкогніто в горах Термінілло недалеко від Рима.
 8. При всій відкритості понтифіка сучасному світу й оновленню Церкви, папа залишається безкомпромісним захисником традиційних християнських цінностей, засуджуючи дошлюбні і позашлюбні зв’язки, контроль над народжуваністю, розлучення, гомосексуалізм і аборти.
 9. У травні 2001 року Іван Павло II, здійснюючи поїздку до Сирії, молився про мир в Дамаску і став першим папою, який відвідав мечеть. Раніше, в серпні 1985 року, на запрошення короля Гасана II папа виступив у Марокко перед п’ятидесятитисячною аудиторією молодих мусульман. Він говорив про нерозуміння і ворожнечі, які існували раніше у відносинах християн та мусульман, і закликав до встановлення «миру і єдності між людьми і народами, які становлять на Землі єдине співтовариство».
 10. Прощання з Папою Іваном Павлом II і його похорон стали наймасовішою церемоніальною подією в історії людства. 300 тисяч чоловік були присутні на траурній літургії, 4 млн паломників проводжалили понтифіка з життя земного в життя вічне (з них більше мільйона становили поляки); понад мільярд віруючих, що належать до різних християнських конфесій і які сповідують різні релігії, молилися за упокій його душі; 2 млрд глядачів стежили за церемонією в прямому ефірі. На похорон з’їхалися понад 100 глав держав та урядів – 11 монархів, 70 президентів і прем’єр-міністрів, кілька керівників міжнародних організацій, зокрема генеральний секретар ООН Кофі Аннан. І ще близько двох тисяч членів різних делегацій – всього з 176 країн.

Фото з відкритих джерел.