о. Андрій Кобилюх: «Сьогодні до своїх рідних промовмо: “Ти – не один. Я разом з тобою буду нести твою ношу страждання”»

У сьогоднішньому Євангелії від Луки ми читаємо про те, як Ісус Христос оздоровляє розслабленого чоловіка. Друзі цього чоловіка шукали способу, як би принести його та поставити перед Ним. Вони вилізли на крівлю і крізь череп’яну стелю спустили його з ліжком на середину перед Ісуса. Побачивши їхню віру, Ісус мовив: «Чоловіче, прощаються тобі твої гріхи!» (Лк.5,20). Про гріх, як найважчу хворобу у нашому житті, про те, як важливо допомагати своїм рідним і близьким нести життєвий хрест, розмірковує сотрудник Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Андрій Кобилюх:

«Сьогодні ми читаємо всім знайомий євангельський уривок, який також можемо почути і в часі Великого посту. Адже саме в період посту ми по-особливому задумуємося над своїм життям, застановляємося над своїм життям, застановляємося над своїми вчинками. Євангелист Лука, описуючи сьогоднішній євангельський уривок, найперше вказує на хворобу, яка прийшла у світ з нашими першими прабатьками, – Адамом і Євою, які згрішили. Він говорить про хворобу, яка існує і до сьогодні. Мабуть, кожний із нас у своєму житті зустрічався з тією чи іншою недугою, після чого звертався до Бога у молитві. Не втрачаючи надії, ці четверо відчайдухів покладаються тільки на одного Єдиного Бога, який робив чуда, – воскрешав померлих. Вони приходять з надією, щоб їхній друг став здоровий. Так, це є дуже важливо. Дуже важливо у своєму житті мати таких друзів, які зможуть тебе підтримати і розрадити. Іноді словом можна вилікувати людину. Словом ми можемо підняти настрій, а також і розчулити. Сьогодні до своїх рідних і близьких промовмо: «Ти – не один. Я разом з тобою буду нести твою ношу страждання».

Другий важливий момент – прощення. Учні отримали момент прощення, несучи Слово Боже по цілому світу, а, відтак, отримали його і їхні наступники – священики. Священик, як посередник між Богом і людиною, каже: «Розрішаються тобі твої гріхи. Іди в мирі і більше не гріши». Такі слова Спаситель промовив до цього розслабленого чоловіка, якого оздоровив. Завжди важливо пам’ятати про те, що у Тайні Сповіді наш Господь прощає нам наші гріхи, якими важкими вони не були. А прикладом цього нехай буде момент Хресної дороги. Один із розбійників, побачивши силу Божу, сказав: «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє». Ми маємо не боятися Святої Тайни Сповіді, а приходити і просити у Господа прощення. І завжди пам’ятаймо про те, що Господь прощає.

Сьогодні свята Церква вшановує пам’ять святого апостола Якова, який був рідним братом євангелиста Матея. З проповіддю Євангелія він пройшов важливий і великий шлях, проповідуючи в Ефесі, Єрусалимі. Він зазнав мученицької смерті за Боже Слово. Нехай сьогодні апостол Яків разом з усіма святими дає нам силу, надію і впевненість у кожному нашому дні. Будьмо добрими, ревними християнами. Будьмо добрими товаришами для наших ближніх, рідних та знайомих».

Підготувала Юліана Лавриш