о. Андрій Сіданич: «Сьогоднішня неділя – це неділя нашої віри»

Сьогоднішня неділя називається Томиною неділею. Як знаємо, апостол Тома був тим, який не повірив іншим апостолам, які ще раніше бачили Воскресло Христа. По вісьмох днях, коли учні були вдома, а також і апостол Тома був з ними, Ісус входить крізь замкнені двері і каже до них: «Мир вам!» А тоді Христос, звертаючись до Томи, каже: «Подай сюди твій палець і глянь на мої руки. І руку твою простягни і вклади її у бік мій. Та й не будь невіруючий, – а віруючий!» (Ів.20,27). А далі Господь промовляє кульмінаційні слова: «Побачив мене, то й віруєш. Щасливі ті, які, не бачивши, увірували!» (Ів.20,29). А чи по-справжньому віруємо ми у Воскреслого Христа? Чи є наша віра міцною? Про справжню віру у Воскреслого Христа, як шлях до подолання власних страхів і труднощів сьогодення, розмірковує військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Андрій Сіданич:

«У цей світлий, радісний, теплий день маємо можливість вчергове бути поруч з Богом. Сьогодні ми роздумуємо над Євангелієм, в якому читаємо про апостола Тому. Що ж ми бачимо? А бачимо апостолів, які зібралися після Воскресіння Господнього. Ті, які хотіли бути першими біля Христа, в певній мірі стають розгубленими. Як розповідає нам євангелист Іван, у апостолів з’являється певний страх. Звісно, що такий страх є природнім для них, адже біля Христа вони відчували якусь впевненість. А тут Його немає. Апостоли бачили, як Ісуса поклали до гробу. А відтак, вони відчувають смуток, бо Бога немає поруч. Ними опановує страх. А що робити далі? Фізичний страх, який відчували апостоли, вселяє певну невизначеність. Але, Господь Бог, як люблячий Батько, приходить і стає посеред них.

Сьогоднішнє Євангеліє говорить про місце Бога у нашому житті. Кожен із нас зараз відчуває певні труднощі, пов’язані із війною. Але сьогодні кожному із нас Господь каже: «Не бійтеся!» Пам’ятайте, що в центрі нашого життя має бути Бог. Адже Господь посеред нас. Сьогодні Христос, звертаючись до нас, каже: «Мир вам!» Апостол Тома не є невіруючим, але тим, який хоче безпосередньо торкнутися ран самого Христа. Про це він говорить іншим апостолам.

Сьогоднішня неділя – це неділя нашої віри. А радше – це неділя нашого довір’я до Бога і один до одного. Сьогодні Господь каже про те, що наша віра – це дуже велика сила. Шукаймо Бога у своєму житті. Стараймося робити так, щоб в центрі нашого життя був сам Господь Бог. Будьмо певні, що ми є вилікувані Його ранами. Один з пророків говорить про те, що праведник з віри буде жити. Наша віра, яку ми маємо, має бути переданою. Над вірою ми маємо працювати, збагачуючи її. Ми маємо шукати Бога і довіряти Йому. А Господь кожного із нас підтримує і дає життя, яке сповнене не тільки різних випробувань, але і радощів. Нехай Господь Бог кріпить усіх нас і дає нам сили і ще більшої віри один до одного».

Підготувала Юліана Лавриш