О. Богдан Кулик: «Найважливіше в нашому житті — не проміняти Бога на людське»

 Нас віддаляють від початку Великого посту лічені дні. На богослужіннях та у проповідях ми все частіше чуємо про смерть Ісуса на хресті. Чому все ж таки Ісуса розіп’яли? Чому римська влада вважала за доцільне стратити Ісуса? Чому єврейська верхівка видала Ісуса римлянам, як людину, що заслужила на смерть? Роздумуємо над сьогоднішнім євангельським читанням разом із о. Богданом Куликом, капеланом Національного лісотехнічного університету України, настоятелем храму св. Володимира Великого УГКЦ (вул. Природна, 8а):             

 «Сьогодні ми чуємо в Євангелії як Ісуса Христа привели на суд до людини, Пилата. Привели для того, щоб людина судила Бога. Як себе дуже сильно понизив Ісус заради нас і нашого спасіння. Як Ісус Христос віддає себе в руки людям, щоб вони з Ним зробили що завгодно. Хоча будучи повновладним, від Його слова могло залежати все. Але Він віддає себе в руки людям. І бачимо, що вони кричать: «Розіпни, розіпни, а Варавву, злочинця, відпусти». Люди міняють Бога на злочинця, хочуть, щоб відпустити злочинця, а невинного, Який оздоровляв, Який давав прощення гріхів, Який годував людей хлібом, рибою, Який творив чуда, хочуть вбити.     

Дуже важливо, щоб ми в своєму житті робили правильний вибір, щоб ми в своєму житті не проміняли Бога на людське. Дуже часто нас цікавить людська думка, але дуже рідко нас цікавить те, що про нас подумає Бог, що Він про нас скаже. Нехай Господь Бог кожному з нас допомагає робити правильний вибір в житті, щоб ми завжди на першому місці в своєму серці мали Бога і Його справи!»

                                                                            Фото із Фейсбук-сторінки о. Богдана Кулика