О. Іван Галімурка: “Сім’я – це особливий Божий дар!”

Погодімося, що найменшою християнською спільнотою Церкви є подружжя, гідність якого Церква підносить до рівня Таїнства. Уважні гості, очевидно, мали б почути слова апостола Павла, які читаються в часі Чину вінчання: «Тим то покине чоловік свого батька і свою матір, і пристане до своєї жінки, і вони обоє будуть одне тіло. Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву» (Еф.5,31-32).

Мабуть, це й не дивно. Адже, власне Подружжя є покликане до народження і формування людини як Божої дитини. І саме тут, у християнській сім’ї, зроджується нове життя, зроджується ще одна безсмертна душа, котра є образом і подобою Божою.

Світлої пам’яті Патріярх Любомир Гузар про сім’ю говорив: «Сім’я – це основна одиниця, в якій людина стає особистістю, розвиває і втілює свої Богом дані дари. Найперше, через сім’ю, через батька і матір, Господь Бог передає дар життя – родиться дитина. Перші, хто нею займаються, є батько і матір. Дитина стає свідома свого «я», коли дивиться в обличчя батька чи матері. Тоді вона починає відчувати, що є хтось другий, що є і ти, і я.  А крок за кроком її дальший розвиток відбувається у лоні родини, самих батьків, якщо є більше дітей, то в тому родинному середовищі. І її розвиток, її набуття свідомості і здійснювання Божих дарів починається власне на тому рівні. Те, що дитина одержить вдома, в середовищі, яке називаємо сім’єю, залишається на все життя».

Не є секретом, що однією з особливостей людини, котрі Творець вклав у людську природу, є  статевість. Про це читаємо у Книзі Буття: «І сотворив Бог людину на Свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх» (Бут.1,27). Тут належить також сказати, що сатана, ставши противником Творця, є нищителем усього і всякого творіння, зокрема і сім’ї. Як, зокрема, спостерігаємо, бажаючи знівелювати статевість, він нав’язує людині неприйнятні принципи ґендеру та різних статевих збочень. 

На просторах інтернету знаходимо слова відомого фахівця з питань, що стосуються шлюбу та сім’ї – кардинал Каффарра. Він, зокрема, пригадує свою розмову із с. Луцією, однією із Фатімських візіонерок. Тоді сестра йому сказала, що страшна боротьба між Богом і дияволом відбуватиметься саме довкола сім’ї і шлюбу. Також вона йому сказала, що ті люди, які боротимуться за шлюб і сім’ю, – будуть переслідувані, але вони не мають чого боятися, бо Богородиця вже розчавила голову пекельного змія.  

Коментуючи ці слова, кардинал говорить: «Ми живемо у неймовірній ситуації. Ще ніколи шлюб не був позбавлений свого правдивого визначення. У цей спосіб сатана кидає виклик Богові: мовляв, ось бачиш, Ти пропонуєш свій акт творіння, але я зроблю йому альтернативу. І тоді побачимо, що скажуть люди, чиє творіння краще, моє чи Твоє».

Відтак, є очевидним, що у всіх цих непростих моментах нашого життя особливою опорою для нас повинна бути Пресвята Богородиця! Саме у Неї маємо шукати захисту і настанови.  Однак, це не знімає з нас самих обов’язку жити і поводитися чесно, належно сповняючи Господні Заповіді і науку Церкви.

Сьогодні найбільші загрози для сучасної сім’ї формулює Папа Франциск в Апостольському листі «Amoris Letitia». На його думку, це ідеологія ґендеру; культура «тимчасовості»; ворожа до народжуваності ментальність; наслідки порнографії; брак уваги до людей з особливими потребами та осіб похилого віку тощо.

І ми, християн, не можемо цими речами легковажити, бо вони нищить саму людину, нищить кожного з нас. Нам належить пам’ятати і виконувати програму, котру Творець пропонує людині: «Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі» (Бут.1,28).

Саме тому, сім’ю, родину, гідність людини мусимо відстояти! Це – особливий Божий дар!