о. Іван Галімурка: «Сьогодні Іван Хреститель закликає кожну грішну людину до покаяння»

Іван Хреститель — найбільший святий після Діви Марії. Про нього Ісус Христос казав: «Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя!» (Мт. 11: 11).

Про постать Івана Хрестителя розмірковує адміністратор храму святих Ольги і Єлизавети Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Іван Галімурка:

«Кожна людина приходить у цей світ з Божої ласки, і на кожного з нас Господь покладає якийсь обов’язок, до чогось кличе, щось поручає.

Іван Христитель мав призначення проголосити прихід у цей світ нашого Спасителя – Господа нашого Ісуса Христа; мав обов’язок Його охристити;  мав поручення закликати грішну людину до покаяння. Тому Церква й величає його – Предтеча і Христитель.

Проголосивши прихід нашого Спасителя цьому світові, він це сповнив також і щодо аду, адже став убитий ще до Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, коли, по Воскресінні: «…гроби відкрилися, багато тіл святих померлих устали, і вийшовши з гробів по Його воскресінні, ввійшли у святе місто й багатьом з’явились» (Мт.27, 52-53).

Каже Господь Ісус Христос: «Не радійте тому, що духи вам коряться, але радійте тому, що імена ваші записані на Небі» (Лк.10, 20). Очевидно, що ім’я Іван має на Небесах особливу графу – св. Іван Богослов, св. Іван Золотоустий, св. Іван Дамаскин, св. Іван Боско, наш сучасник св. Іван Павло ІІ. Таку велику множину святих мужів очолює св. Іван Христитель, Різдво котрого святкуємо сьогодні».

За матеріалами Фейсбук-сторінки о. Івана Галімурки