о. Іван Колодій: «Принесімо сьогодні до Богородиці букет троянд – нашу молитву»

Продовжуючи роздумувати над сьогоднішнім святом, а саме над святом Різдва Пресвятої Богородиці, маємо усвідомити одну важливу річ, яка полягає у тому, що з Народженням Владичиці нашої Богородиці для усього людства відкрилася нова ера – ера спасіння. Адже та велика місія, яку у своєму житті здійснила Мати Божа, знаходиться поза межами розуміння людського розуму. Вона народила Того, Хто спасе увесь світ, Того, на кого чекало людство, – Ісуса Христа. У сьогоднішній день Богородиця постає перед нами, як приклад великої віри, смирення і покори. І навіть після свого Успіння вона не залишила нас самотніми, а з високих небес покриває своїм омофором усіх своїх дітей, які з молитвою прибігають до Неї. Сьогодні радіємо разом з Йоакимом і Анною, адже для них Бог здійснив велике чудо – обдарував їх дитиною, що покликана виконати Божу волю.

Про те, якою важливою є молитва до Богородиці, як важливо у сьогоднішній день виправити усі недоліки свого життя, та що означає дарувати Богородиці троянди розповідає настоятель храму Собору св. Івана Хрестителя Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Іван Колодій:

«Перша важлива річ – це є те, що Мати Божа нас любить і ми є родиною Ісуса і Матері Божої. Чому ми є родиною цих двох визначних постатей? Ми знаємо, коли зачалася Богородиця, коли зачався Ісус Христос, ми знаємо те, як Мати Божа носила Ісуса Христа у своєму лоні, ми знаємо, коли Мати Божа народилася. Тобто, ми знаємо усі моменти її життя. Ми є найріднішими для Ісуса і Марії, тому ми знаємо найінтимніші деталі життя цих святих. Ми можемо принести для Матері Божої подарунки. Перший такий подарунок – це свій час, тобто час на молитву. Маємо молитися, просити у неї заступництва в усіх наших проблемах. Мати Божа показує нам, що можна бути людиною і можна бути спасенним.

Друга важлива річ, яку ми можемо подарувати Матері Божій, – це зміна нашого життя. Кожен із нас має свої хиби, недоліки, які нас добивають. Ми можемо сказати: «Мати Божа, в ім’я Твого Сина, я буду боротися, наприклад, із надмірним споживанням їжі або солодощів, кави, не буду говорити поганих слів, буду вчасно приходити на Літургію». Такі маленькі речі є подарунком для Богородиці. Усе це ми робимо для того, щоб показати, що Ісус Христос, її Син, прийшов у цей світ недаремно. Коли ми йдемо за Ісусом, коли Його любимо, – це так само означає, що ми робимо для Матері Божої подарунок, оскільки ми почитаємо її Сина. Мати Божа просить, щоб ми змінювалися і приносили їй ці подарунки.

Третя важлива річ, яку можемо зробити – це те, що ми можемо дарувати їй троянди, віночок. І цим віночком є молитва на вервиці чи молитва «Богородице Діво». Свої молитви ми можемо Богородиці дарувати, як квіти. Скільки потрібно квіточок, щоб сплести віночок? Мабуть, десь п’ятнадцять, двадцять квіточок. От п’ятнадцять, двадцять «Богородице Діво» принесімо сьогодні, як дарунок Матері Божій за те, що вона народжується і дарує нам початок нашого спасіння.

Йоаким і Анна просто молилися і чекали, довіряли Божому милосердю. І в один момент Господь Бог вислухав їх і дав їм дитину. Вона стала для них великим благословенням, джерелом спасіння. Так же само і ми, у будь-якій нашій життєвій ситуації не розчаровуймося, а молімося, і Господь Бог нас вислухає. Сьогоднішнє свято показує, що Бог діє не у нашій силі, а у нашій слабкості. Чим більше ми є слабкі, немічні, перебуваємо у розпачі, тим більше Господь Бог наш плач обертає на радість. Отже, бажаю кожному із вас, щоб ви ніколи не забували про присутність Матері Божої у нашому житті. Вона відіграє у нашому житті надзвичайно важливу роль. Вона – співвідкупителька наша, вона своє життя пожертвувала заради нас і нашого спасіння. Тому просіть у Богородиці заступництва, просіть у святих Йоакима і Анни підтримки у життєвих проблемах, які ми самі не можемо вирішити. Хай сьогоднішнє свято буде для нас джерелом надії. Хай це свято буде святом запевнення, що Бог завжди про нас піклується».

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика