О. Михайло Дулька: “До каплиці св. Миколая військові приходять молитися щоденно, бо на війні – атеїстів немає”

Вже завтра, 19 грудня, святкуватимемо, день св.Миколая. Про постать відомого чудотворця і святого та життя каплиці св. Миколая Мирлікійського при 80-ій окремій десантно-штурмовій бригаді у м.Львові (вул..Стрийська, 88) говоримо із військовим капеланом, священнослужителем ПЦУ, о. Михайлом Дулькою.

-Отче, розкажіть історію створення каплиці св.Миколая Мирлікійського на території військової частини. Чому саме такого покровителя обрали для храму?

Каплиця св.Миколая Мирлікійського збудована та освячена в 2006 році. До її створення долучилися представники різних конфесій, оскільки у нашій бригаді є військовослужбовці з різних церков, кожен старався докластися особисто до її будівництва.

  19 грудня 2006 року наша каплиця була освячена і названа на честь Святителя Миколая Мирлікійського, який вважається покровителем подорожуючих і зокрема військовослужбовців. Тобто іншими словами можна сказати, що військовослужбовці є часто тими подорожуючими, якими опікується св.Миколай Мирлікійський.

-Який зовнішній вигляд має каплиця, зокрема її оздоблення, розписи.

 –У нас є один військовослужбовець, який свого часу закінчив Академію мистецтв і зараз у візантійському стилі він розписує стіни каплиці. По середині храму зображено українських князів, рівноапостольних кн..Володимира та кн..Ольгу, а по боках можна побачити постаті святих, які свого часу розбудовували християнство на території сучасної України.

Також зазначу, що торік нам вдалося зробити капітальний ремонт фасаду каплиці і зараз вона виглядає надзвичайно гарно.

  • Як часто здійснюються Богослужіння в цьому храмі?

Наша каплиця відкрита постійно. У будь-який час кожен військовослужбовець може прийти і помолитися. Недаремно існує думка, що на війні атеїстів немає. І те відчуття потреби у молитві Богові, я бачу, присутнє у наших військовослужбовців, які приходять на молитву у каплицю. Тому ми щоденно правимо тут молебені, а на вихідних – богослужіння.

  • І наостанок, що для Вас значить постать святого Миколая?

Напевне не лише для мене, але й для кожного з нас: і для дорослого, і для дитини – це свято є особливим, бо саме в цей день ти по-справжньому віриш і відчуваєш те диво, яке несе святий Миколай.

Тому хочу побажати вашим читачам, аби вони завжди вірили у диво та людську доброту. І щоб ніколи не забували про доброго святого Миколая і завше молилися до нього. Бо він ніколи нікого не забуває і повсякчас усім допомагає.

Підготувала Леся Крук