Владика Миколай Бичок: « Починайте ранок з перевірки повідомлень від Господа»

Сьогодні, 20 серпня, розпочалась онлайн-проща  редемптористичних спільнот до Кохавини. Вона триватиме до 22 серпня. Початок прощі розпочали з Божественної Літургії, яку очолив єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ Микола Бичок.  У своїй проповіді владика привітав паломників з початком прощі й додав про мету та особливість спільної прощі:

         «Бог покликав нас на служіння, щоб проповідувати не себе, а Ісуса. Ми не власноруч обрали цей шлях, а Бог нам доручив через своє милосердя. Коли ми втрачаємо орієнтир, тоді нам потрібний хтось, хто би міг допомогти віднайти шлях. Ця проща є важливою подією в житті наших спільнот. Адже ми вирушаємо до Кохавинської Матері Божої просити її допомоги. Для кожного нас, як послідовників Великого Вчителя Церкви Альфонса Лігуорі, Марія є надією в житті, яка вказує правильний шлях до нашої мети.

          У цю дорогу можна вирушити самому й натрапити на певні небезпеки. А можна вирушити з приятелем, і тоді ця подорож стане веселішою та цікавішою. Найважливіше – ми зможемо покластись на іншу особу, подолати перешкоди разом і досягнути мети. Ми вирушаємо у духовну подорож до  Кохавини не просто так. Там Пресвята Богородиця вимолюватиме нам ласку. Подорож до цього чудотворного місця супроводжуватиме бл. Каспар Штангассінгер, що буде своєрідним GPS-сигналом, щоб ми не заблукали. Він розуміє нашу людську природу і неміч. Але через свою присутність він переконує: бути з Богом докінця – можливо».

        Владика Микола також закликав  уважно відстежувати Божі повідомлення:

           «Нашою метою до неба є Слово Боже –  повідомлення до кожного з нас. Якби ми розгортали Святе Письмо з такою ж цікавістю, як і  перевіряли сповіщення у смартфоні, ми б отримували Божі повідомлення, які б не дали нам заблукати. Господь надсилає нам повідомлення щоденно. Все залежить, чи ми здатні відстежити Божий сигнал у нашому житті».

         Владика Микола згадав й про необхідні речі, які виручать в дорозі духовного мандрівника:

        «У дорогу нам потрібно взяти найнеобхідніше: Святі Тайни, молитву та зберігання правил. Вирушаючи в дорогу, ми не йдемо одні. Оскільки ми можемо заблукати, Бог нам дав спільноту, яка може нам допомогти іти вперед. Ми спільно нестимемо свої муки».

      Владика завершив проповідь молитвою-проханням до Пресвятої Богородиці за заступництво у дорозі до Кохавини.

Підготувала Наталя Стареправо