о. Микола Стронянський: «Покрова Пресвятої Богородиці – це свято надії, наша готовність послужити один одному»

Відзначаючи свято Покрови Пресвятої Богородиці, неустанно заносимо свої молитви до Божої Матері. Саме Вона покриває усіх нас своїм чесним омофором та оберігає від небезпеки. Отож, Богородиця завжди буде поруч і випрошуватиме у Свого Сина ласки для кожного із нас, хто має живу віру і чисте серце.

Про важливість свята, як символу материнської любові та опіки, розмірковує священик храму Різдва Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Микола Стронянський:

«Це свято нам відкриває дух материнства. Воно відкриває заступництво, опіку і охорону Тієї, Яка приводить нас на світ, Яка провадить впродовж цілого нашого життя. Особливу ласку, яку ми відчуваємо у нашому житті, яку пізнаємо найперше, – це любов. Цю чесноту ми відчуваємо від наших матерів. Це саме та чеснота, яку Господь Бог відкриває нам для того, щоб ми навчилися її, могли полюбити цілий світ, незалежно від його жорстокості, ворожості, але щоб ми його полюбили Божими очима. У сьогоднішньому святі, возвеличуючи торжественно Пречисту Богородицю, Її Покров, кажемо: «Заступнице християн бездоганна, Молитвенице до Христа незамінна». Це саме та, Яка безперестанно, безупинно вимолює у свого Сина, у нашого Спасителя ласки для кожного із нас. Так, як мама молиться за своїх дітей, щоб Господь Бог провадив їх доброю дорогою, так і Пречиста Богородиця молиться за нас, щоб ми могли бути добрими, Божими дітьми. У часі Молебня до Пресвятої Богородиці ми кажемо такі слова: «Радуйся, заступнице всіх християн і прибіжище, Владичице». Як часто ми згадуємо Пречисту Богородицю, що Вона є Тією, Яка провадить нас дорогою до спасіння. Саме Вона відкриває нам двері до Царства Божого. Вона дарувала нам можливість одержати спасіння через Свого Сина. Ми дякуємо Їй за всі ласки.

Справді, ми, як Божі діти, маємо можливість бути під Покровом Пресвятої Богородиці. Саме Вона є Та, Яка у своєму житті показала приклад відносин з Божим Сином, промовляючи слова: «Ось Я Господня слугиня». Вона показала нам приклад чеснот: терпеливості, любові, віри, надії. Сьогоднішнє свято – це свято надії, це наша молитва, наша готовність послужити один одному. У сьогоднішньому дні ми згадуємо всіх тих, які виявляють свою любов до своїх батьків, до свого народу, до Батьківщини, до рідної землі. У сьогоднішній день ми, за посередництвом Богородиці, вимолюємо для наших воїнів, для тих, які поранені, полонені, щоб Господь Бог зберіг їхнє життя. Просімо сьогодні, прибігаючи під Покров Пресвятої Богородиці, щоб справді, за нашими молитвами, а Її заступництвом, ми могли випросити у Господа Бога ласки і благословення для нашого народу».

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Миколи Стронянського