о. Назарій Бігун: «Коли ми вживаємо погані слова, то догоджаємо дияволу»

Зараз ми перебуваємо у часі великого подвигу, адже росія напала на Україну. Ми перебуваємо у великій скорботі, бо піддалися спокусі. Піддалися спокусі в тому, що почали вживати погані слова. Так, це дуже велика скорбота для всіх нас. Дуже часто люди також і проклинають військових російської армії. Як священик, я розумію, що це боляче і страшно, і хочеться якось допомогти.

Дорогі брати і сестри! Пам’ятайте про те, що ці прокльони, які ви промовляєте, повернуться до вас же, повернуться обов’язково. Ісус Христос говорить: «Благословляйте тих, які вас проклинають, моліться за тих, що вас зневажають» (Лк. 6,28). Кожен із нас, хто говорить погані слова так, що аж стогнуть небо і земля, однозначно проклинає. А я вам кажу, що замість того, щоби проклинати – благословляйте. Що мається на увазі? А те, що кожний з нас може благословити і попросити у Господа, щоби росія розпалася. Так, це буде більш ефективно. Я пропоную, щоби ми благословляли, щоби просили у Господа, щоби росія розпалася. Ми не маємо шкодити самі собі прокльонами і поганими словами.

Кожного разу, коли ми вживаємо погані слова, то догоджаємо дияволу. В цей час у нашому серці і в нашій домівці присутній диявол. Хіба ж ми хочемо, щоб диявол був присутній біля нас? Звичайно, що ні. Справжній диявол перебуває зараз в кремлі. Адже він нічого не створював, і, відповідно, йому нічого не шкода. Він не пожалів жодного міста, на яке напав. Тому ми не хочемо, щоби диявол опанував нашим серцем. Молимося за те, щоби Господь благословив, щоби ця імперія впала, щоби її розшматували по частинам. Тому ще раз закликаю вас до того, щоби менше проклинати, а більше благословляти.

Дорогі брати і сестри! Торжество Православ’я підкреслюється тим, що ми віримо в Єдиного Бога, прославляючи Його. Не ми є ворогами  для цілого світу, адже не ми нападаємо. Ми знаходимося на своїй землі, захищаючи її. Просімо Господа, щоби Він був до нас милосердним. Наша Церква з людьми, і всі ми щиро молимося за Україну. Так, Господь чує наші молитви. Але саме зараз прийшов час каятися і для цього маємо час Великого посту. Проведімо цей час у молитві і в пості.

о. Назарій Бігун, священик ПЦУ із Київщини