о. Олег Кобель: «Господь хоче, щоб ми раділи»

Спорт – ліки для душі і тіла. Отець Олег Кобель, священник УГКЦ, у своїх відеоблогах мотивує нас займатися спортом. У Посланні до Галатів апостол Павло говорить: «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (Галатів 5,22-23). Отець Олег вважає, що ми повинні використовувати спорт, як знаряддя для досягнення цієї радості. Крім того, у своєму черговому відео священник показує нам вправу – звичайне віджимання від підлоги, але саме воно допомагає укріпити наше серце і наші руки. Про те, як відчути цю радість, займаючись спортом, розповідає керівник Відділу душпастирства спорту УГКЦ отець Олег Кобель:

«Сумний християнин – сумнівний християнин. Це означає, що ми повинні використовувати спорт, як знаряддя для досягнення цієї радості. Цю радість ми відчуваємо у дуже простих моментах нашого життя – в поверненні наших близьких людей, у якихось чудових новинах з фронту чи з нашої роботи. Ми починаємо бути радісні, але, звичайно, є багато інших новин, багато інших стресів, які, немовби, замінюють це добре, що є, і ми починаємо заганяти себе в стрес. Тому заняття спортом чудово сприяє виробленню дофаміну чи окситоцину – гормонів, які допоможуть нам налагодити свій стан.

Пам’ятайте, що Бог не хоче, щоб ми сумували. Християнство є радісним, наші богослужіння є радісні. Господь хоче, щоб ми раділи. Радість є одним із плодів Духа Святого. І людина не може перебувати у постійному сумі, людина не може перебувати у постійному стресі і почувати, що вона є близько Бога. Людина, яка є близько Бога, – духовна людина. Вона завжди має у собі плоди Духа Святого, тому пам’ятайте про те, щоби бути радісними. Цю радість ми відчуваємо у досягненні певних результатів нашого спортивного життя.

Зараз я покажу вам дуже просту і звичайну вправу для укріплення верху нашого тіла, де знаходиться наше серце – осідок нашого духовного життя. І, звичайно, укріпити руки, за допомогою яких ми можемо робити багато добрих справ. Для того, щоби бути сильнішими, ми можемо зробити звичайне віджимання від підлоги. Ми можемо робити це по декілька підходів. Спочатку не варто переобтяжувати себе, можна зробити десять разів, а коли маємо більше сили, тоді наступного тренування ми можемо зробити більше. Дуже важливо робити одну, дві хвилини між так званими підходами до цієї вправи. Ви станете сильніші і ваше тіло стане кращим. Ми маємо радіти і «прославляти Бога в тілах і душах наших, бо Божі вони». Слава Ісусу Христу».

Підготувала Юліана Лавриш

За матеріалами відеоблогу на Youtube-каналі Живе Телебачення