о. Олег Кришталь: «Ми, як співбрати і сестри, покликані допомогти нужденним знести цей хрест на Голгофу»

Сьогодні Господь перебуває у гробі. Справді, сьогодні настав смуток, журба і печаль. Всі ці переживання були і дві тисячі років тому. Подібно і сьогодні наша Україна переживає смуток і печаль. Наша країна переживає цю Голгофу, страсні терпіння і страждання.

Сьогодні стараймося розважати над смертю Господа, над Його стражданнями і терпінням. Сьогодні відкладімо всю людську суєту. Готуймося до світлого празника Воскресіння. У цьому часі роздумуймо над стражданнями тих, які вже постраждали від війни. Всіляко стараймося допомогти їм молитвою. Стараймося допомагати їм і в інший спосіб. Не забувайте про це…

Сьогодні ми, як українці, найперше маємо пам’ятати про наших братів і сестер, які постраждали від війни, які втратили свої помешкання, які втратили свої сім’ї. Ми, як співбрати і сестри, покликані допомогти нужденним знести цей хрест на Голгофу, щоб воскреснути у серці з Богом. Нехай всемилостивий Господь допомагає нам бути чуйними до страждання ближнього, до страждання цілого українського народу. Не будьте осторонь війни.

Сьогодні ця Голгофа, яка в Україні називається війною, стосується кожного українця без винятку, незалежно від місця перебування і від того, в якому становищі ми знаходимося. Стараймося зносити цю Голгофу і цей хрест разом. А після цього отримаємо це світле Воскресіння і Україна розквітне знову. Нехай всемилостивий Господь, Який сьогодні знаходиться тілом у гробі, Який по трьох днях воскресне, допомагає нам добре підготуватися до світлого празника Воскресіння.

о. Олег Кришталь, капелан Військового храму Стрітення Господнього Львівської Архиєпархії УГКЦ