о. Олексій Васьків: «Коли ми входимо у Співпричастя із Духом Святим, то ми у Божому правлінні»

Дуже часто, перебуваючи у земних клопотах, ми забуваємо задумуватися про вічне, про Слово Боже. Ці всі перипетії, проблеми відволікають нас у прагненні до святості, заважають зміцнювати свою віру у Бога. Але, не зважаючи на це, ми повинні взяти собі за основу щоденне читання Святого Писання, бо саме перебування і вкорінення у Божому Слові є запорукою того, що ми отримаємо те джерело вічного життя, про яке Ісус говорив жінці-самарянці: «А хто питиме воду, що Я йому дам, прагнути не буде повік, бо вода, що Я йому дам, стане в нім джерелом тієї води, що тече в життя вічне» (Ів. 4: 14).

Про те, яким шляхом потрібно іти, щоб осягнути праведність, та про Духа Святого, як путівника і проводиря у нашому земному житті, розмірковує сотрудних Храму Всіх Святих Українського Народу Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Олексій Васьків:

«У перших рядках Євангелія Ісус каже: «Коли праведність ваша не буде рясніша, як книжників та фарисеїв, то не ввійдете в Царство Небесне!

Ви чули, що було стародавнім наказане: Не вбивай, а хто вб’є, підпадає він судові» (Мт. 5: 20-21). Ми можемо подумати, що книжники і фарисеї були такі злі і погані, — але ж ні, ми помиляємося. Фарисеї були вчителі закону, вони старалися виконувати усе, що він їм каже дослівно. Вони хотіли через це виконання закону бути праведними перед Богом. І так воно на перший погляд було і виглядало. Бо Господь дав своїм людям Заповіді і казав, щоб вони їх виконували, і вони слухалися Бога, і усе виконували. У свою чергу книжники, ті, які своє життя поклали, щоби вивчати писання, досліджувати його, щоб бути у цьому Божому Слові. І ось Ісус каже, що поки ви їх не перевищите, — в Боже Царство не ввійдете. Не перевищите тих, які на той час були досконалими для всіх інших, найбільш праведні. Це виглядало, на перший погляд, неможливим. Але Ісус Христос знову наголошує: «Неможливе це людям, а не Богові. Бо для Бога можливе все!» (Мр. 10: 27). Господь нам дає свого Духа Святого, щоб це стало можливим. Він посилає Духа, спочатку апостолам, а потім через них – усім нам, усім християнам, щоб у Ньому ми одержали праведність. Святий Дух перемінює наше серце і освячує до тієї міри, що ми починаємо гаряче прагнути ходити Божими дорогами. Так говорить Господь: «Вкладу закон Мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. Я буду їхнім Богом, вони ж моїм народом» (Єр. 31: 33). 

І, важливо, щоб ми хотіли вслухатися у цей голос Божий, щоби жити не тілесним життям, а Духом, вірою. Бо як написано у Слові Божому, що праведник вірою жити буде. Пам’ятаймо про те, що Бог Отець Свого Духа вклав у нас, Сина Свого не пощадив і видав за нас, щоб ми у Ньому прийняли праведність, щоб ми прийняли дар усиновлення у Ісусі Христі, стали дітьми Божими. Усе благословення, яке Бог має для свого Сина Ісуса Христа, силою і діянням Духа Святого виливає і на кожного із нас. І ми цього Духа маємо прийняти. У Євангелії Ісус промовляє: «Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться, і той ввійде та вийде, і пасовисько знайде» (Ів. 10: 9). Для того, що ми спаслися, Він дає нам путівника, проводиря у нашому земному житті – Духа Святого. Ісус продовжує до нас промовляти: «Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!» (Мт. 28: 20).

Коли ми надіємося на Ісуса Христа, на праведність, яку Він нам здобув своєю смертю і Воскресінням, — на неї ми уповаємо. Чим більше ми прислухаємося до голосу Божого, тим більше входимо у це Боже благословення, Божественне життя. І коли ми будемо жити у любові до Бога, до ближніх, тоді увійдемо у Боже Царство. Ісус знову каже: «Бо Боже є Царство всередині вас!» (Лк. 17: 21). Коли ми входимо у Співпричастя із Духом Святим, а через Нього – із Отцем і Сином, то ми у Божому правлінні, у Божому Царстві, і благодать Божа знаходиться на нас».

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Олексія Васьківа та мережі Інтернет