о. Орест Фредина: «Таїнство Євхаристії – це чудо, яке називається “Христос посеред нас”»

Маленький хлопець, що біля мами, яка наново навернулася, вирішив навернути до Церкви свою бабцю. Хлопець, звертаючись до бабці, каже: «Бабцю, чому ти в неділю не ходиш до Церкви?» А вона йому відповідає: «Ох, ти дивись, який мудрий. Знаю вас, ходите один перед другим і показуєте себе. Головне – мати Бога в серці». Але тоді хлопець продовжує: «Знаєш, що треба робити, щоб мати Бога в серці?» Вона каже: «Що?» «А потрібно ходити до Сповіді і приймати Святе Причастя», – сказав він.

Адже Ісус каже про те, що хто не їсть Мого тіла і не п’є Моєї крові, той не має життя в собі. Важливо пам’ятати, що християнство – це не якась ідеологія, не перелік правил. Християнство – це сам Ісус Христос. Це Бог, Який стався для нас Чоловіком, Який у Таїнстві Нового Завіту лишив себе у Пресвятій Євхаристії, як реальну присутність посеред нас.

Якось один католицький єпископ, відбуваючи прощу до святої Землі, зустрівся з мусульманином, який запитав: «А як то так можливо у вас, християн, що хліб і вино стає Тілом і Кров’ю?» Єпископ подумав і каже: «Дивись, ти був маленький, але тепер великий. Але для того, щоб ти виріс, ти їв хліб, щоб живити своє тіло, і пив вино, яке приносить тобі радість. І ось у твоєму тілі хліб і вино стали твоїм тілом, і твоєю кров’ю». «Ну, так, – відповів той, – але як це так можливо, що Всемогучий, всюди присутній Господь Бог може вміститися у маленькому вимірі, у частинці хліба?» «Ну, дивись, – сказав єпископ, – ти своїм оком зараз дивишся і бачиш горизонт, небокрай. Твоїм маленьким оком ти вміщаєш такий величезний простір. Ну то що, Всемогутній Господь Бог не може вміститися у такій часточці?» Тоді цей чоловік знову запитав: «Як так можливо, що в кожній Церкві у Святій Євхаристії є присутній той самий Бог?» Єпископ відповів: «Дивись, коли би ти взяв дзеркальце і розбив його на дрібненькі частинки, то у будь-якій з них ти би побачив себе. Так же само і в кожному храмі присутній Господь Бог».

Священик, коли перед святим Причастям розділює Агнець, каже: «Роздроблюється і розділюється Агнець Божий, роздроблюваний і нероздільний, що його завжди їдять і ніколи не з’їдають». Таїнство Євхаристії – це чудо, яке називається «Христос посеред нас». Бог – живий, живить нас собою, щоб ми, прийнявши Ісуса Христа, як преображені Його учні, могли на світ дивитися Його очима, а у серці носити Його божественну благодать і звіщати всім життя у Ісусі Христі, і завжди і всюди бути Йому вдячними за це.

о. Орест Фредина, парох храму Різдва Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ

За матеріалами відеоблогу на платформі Youtube