о. Павло Дроздяк: «Коли ми Причащаємося, то неначе дихаємо Богом»

В цих світлих днях Пасхи Христової ми досвідчуємо передання цього великого благодатного світла – світла Христового Воскресіння. Ми перебуваємо з вами у марафоні, в якому сам Господь, зокрема до апостола Томи, говорить: «Блаженні ті, які не бачили, але увірували». Це – марафон Воскреслого Христа і віри в Нього. І ми маємо повірити, що все те, що Господь Бог говорив, – звершилося у Христі, Який має цю владу змінити моє життя.

Не уявляю свого життя без Причастя. У сьогоднішньому євангельському уривку Ісус Христос каже: «Того, хто приходить до Мене, я не відкину». Ми – люди Воскреслого дня. Ми – люди Євхаристії. Тому для нас так важливо кожної неділі або ж і кожного дня бути присутніми на Літургії і Причащатися Його Тіла і Крові. Адже сам Господь неодноразово, зокрема і в сьогоднішньому Євангелії, говорить: «Я – хліб життя. Хто приходить до мене – не голодуватиме; хто в мене вірує – не матиме спраги ніколи» (Ів.6,35). Коли ми Причащаємося, то неначе дихаємо Богом, живемо Ним. Зрештою – Він нас наповняє. І це радість, яка, інколи,  не може бути пояснена в логічний спосіб. Це – щось неймовірне, це відчуття того, що ти п’єш цю справжню воду життя, і насичуєш свою душу тим, що робить тебе щасливим. Адже час нашого життя біжить, і ми не будемо жити на землі вічно, але маємо зустрітися з тим, Хто мене до цього життя покликав. А мене покликав Господь. Тому так важливо в повсякденному житті розпізнавати Христа.

Я тішуся нашим молодіжним хором, який не такий вже юнацько-молодіжний, а це вже заміжні і одружені люди. Також тішуся і нашими вівтарниками, які приходять щовечора, адже для них дуже важливо бути тут присутніми. І я тішуся вами, бо розумію, наскільки вам потрібна Євхаристія. Бо наша Літургія – це Євхаристія, це пережиття Воскреслого Христа. Хочу побажати, щоб до кінця життя ми жили тим Воскреслим Богом, Який відкривається нам у Хлібі життя – Пресвятій Євхаристії.

о. Павло Дроздяк, адміністратор парафії Святого Духа Львівської Архиєпархії УГКЦ, капелан Львівської міської ради