о. Павло Дроздяк: «Сьогодні Бог вмирає разом з нами для того, щоби воскресити всіх»

Сьогодні Страсна п’ятниця – час великого болю, великого страждання і великої тиші. На хресті помер наш Бог. Ми так багато говоримо про страждання, які сьогодні переживає весь український народ і кожен з нас зокрема. Ми так багато говоримо про страждання Бога, який витерпів неймовірні знущання заради того, щоби дарувати мені нове життя. Як важливо, споглядаючи ці всі страждання нашого Бога, побачити у них і наші страждання. Як важливо зрозуміти, що Бог страждав, усвідомлюючи, що людина зробить свій крок назустріч великому болю і терпінню. Сьогодні Бог страждає разом з нами. Сьогодні Бог вмирає разом з нами для того, щоби воскресити всіх, зокрема тих, які віддали своє життя за волю України.

Євангелисти чітко зауважують, що при хресті стояла Марія, Мати Ісуса. Ми так мало говоримо про біль Богородиці. А що ж тоді вона відчувала, споглядаючи на страждання свого Сина? Що ж тоді вона відчувала, бачачи і чуючи все те, що одного разу їй був промовив Гавриїл? Відтак дивні діла Господні, які творилися Його руками. А що ж тоді переживала Богородиця? Яке сильне голосіння Матері, яка хоче зостатися тут, біля гробу Спасителя, щоби разом з Ним вмерти і зійти до гробу. Адже відчуває, що радість вже її ніколи не торкнеться. Мати, яка сьогодні ридає за своїм Сином, яка голосить, яка стогне у невимовному болю від цієї невимовної розлуки, від споглядання свого, але мертвого Сина.

Тисячі матерів сьогодні плачуть за своїми синами. Вони не бачать вже надії на воскресіння, і переживають, що радість вже їх більше не торкнеться. Але Господь дає заспокоєння. Господь сьогодні каже про те, що Він є з нами, і добровільно приймає смерть заради всіх наших воїнів, щоби всіх їх воскресити до цього нового життя і утішити кожну скорботну матір, яка плаче, яка вже не бачить надії. Наша надія – Господь. Він віддався на смерть заради того, щоби ми жили новим життям. Тому сьогодні ми дякуємо кожній матері, яка дарувала світу Героя, який сьогодні віддав своє життя заради нашої Батьківщини, заради кожного з нас. Дякую тобі, дорога мати! Ми будемо з тобою разом в твоїх голосіннях і в твоєму плачу. Ми будемо просити доброго і милосердного Бога, щоби дарував тобі, дорога мати, надію на воскресіння. Щоби Бог дарував тобі силу перейти цю твою Хресну дорогу, але й успадкувати радість світла Божої правди і перемоги.

Сьогодні – Страсна п’ятниця. Вона триває довго. Вона не обмежується в часі війни. Але пам’ятайте, що після кожної Страсної п’ятниці приходить Великодній ранок. Бо Господь смертю смерть подолав і, зійшовши до аду, дарував всім нам життя вічне. Нехай Господь благословить нас увійти у празник світлого Христового Воскресіння.

о. Павло Дроздяк, адміністратор парафії Святого Духа Львівської Архиєпархії УГКЦ, капелан Львівської міської ради

За матеріалами програми «Ресторація життя» для Львівського радіо