о. Ростислав Будзан: «Ми чуємо Ісуса Христа у молитві, в тишині свого серця»

У сьогоднішньому короткому Євангелії від євангелиста Луки сам Господь наш Ісус Христос каже, що ми є тими щасливими людьми, які бачили і чули Спасителя. Після гріхопадіння наших прародичів (Адама і Єви) у раю Бог обіцяв, що пришле у світ Свого Єдинородного Сина. Іншими словами – Бог стане людиною. До цього часу пройшли тисячоліття. Царі, судді, пророки – все це було приготуванням людства до приходу Спасителя.

Ми – люди Нового Завіту. І, власне, ми у особливий спосіб бачимо Ісуса Христа. Ми бачимо Його у Церкві, як у спільноті вірних. Приймаючи Тіло і Кров Господні, ми бачимо Христа. Своїми духовними очима, своєю вірою ми приймаємо цього необ’ятного Бога у нашу особу. Для чого? А для того, щоб освятити себе. Ми чуємо Ісуса Христа у молитві, в тишині свого серця. Адже наше сумління – це голос Божий всередині нас. Ми, слухаючи той чи інший уривок Євангелія, чуємо самого Христа, який через Своє слово звертається до нас.

Дорогі брати і сестри! Стараймося ще більше любити Бога, вірити в Нього. Стараймося дякувати Ісусу Христу за те, що ми є людьми Нового Завіту, що ми можемо бути об’єднані з Ним. Приймайте Господа Бога до свого серця, освячуючи себе святими Таїнствами, особливо через Таїнства Євхаристії і Покаяння, в яких ми примирюємося з Богом. Він є той, який є переможцем. Він поведе нас до справжньої перемоги. Справжня перемога – це перемога України. Справжня і остаточна перемога – це Царство Небесне і вічність, до якої всі ми покликані.

о. Ростислав Будзан, парафіяльний вікарій Архикатедрального Собору св. Юрія