о. Ростислав Будзан: «За нашими молитвами Господь зцілює не тільки наші тіла, але і душі»

У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо про те, як Ісус Христос оздоровлює чоловіка, який мав суху руку. І Господь наш Ісус Христос, як каже апостол Павло, вчора, сьогодні і навіки є той самий. А, отже, Він і далі творить чудеса щодо нас. За нашими молитвами Господь зцілює не тільки наші тіла, але і душі.

Із сьогоднішнього євангельського уривку ми дізнаємося про те, якою важливою для юдеїв була субота. Як знаємо, на сьомий день Бог відпочивав, опісля того, як творив світ. І, власне, юдеї розуміли тоді, і розуміють до сих пір, що в суботу не можна творити жодного діла, в тому числі і когось оздоровляти. Але Ісус Христос каже: «Суботу установлено для людини, а не людину для суботи» (Мр.2,27).

Ми, як християни, маємо пам’ятати про наш сьомий день – неділю. Цей день маємо  присвятити Богу. Святитель Йоан Золотоустий говорить про те, що Господь Бог дав нам шість днів, а один залишив для себе. А Він міг зробити навпаки, один день дати нам, а собі залишити шість. Господь, із своєї безмежної любові, дав нам шість днів для праці, а сьомий день залишив для себе. Кожен із нас повинен запитати себе: а що я роблю в неділю? Адже кожна неділя є малою Пасхою, пам’яттю про Воскресіння Господнє. У цей час, коли триває Літургія, ми маємо знаходитися в храмі. У неділю ми збираємося у Церкву, як спільноту вірних, і дякуємо Богу за прожитий тиждень. Тому пам’ятаймо про цей святий день. Стараймося користати із духовних скарбів, якими є святі Таїнства, зокрема Сповідь і Причастя. І тоді за нашою вірою, за нашою молитвою Господь буде нас освячувати, зціляти наші душі і тіла. А коли ми будемо освячені Богом, то зможемо робити добрі діла щодо інших, зокрема навертати їх до Бога і разом прямувати до Царства Небесного.

о. Ростислав Будзан, парафіяльний вікарій Архикатедрального Собору св. Юрія