О. Тарас Бровді: “Найкращий захист від ворожіння – бути з Богом у мирі та покаянні”

Відомий блогер отець Тарас Бровді у інтерв’ю журналістці Катерині Баско на каналі “Nebo.on” розповів про небезпеку будь-яких ворожінь, гороскопів і екстрасенсів. 

-Чому ворожіння це гріх?

-Тому що Богові це не подобається. Це завжди порушення Заповіді – нехай не буде у тебе інших Богів, окрім Мене. Навіть можна у контексті інших Заповідей поглянути. Оскільки Бог дає тобі життя, прагне, щоб Ти на нього опирався. А ти думаєш собі: “щось мені Бог не відповідає так як би я хотів”,тому, на всяк випадок, людина шукає собі варіант “Б”,а  у нашому випадку варіант “В” – ворожку. Тобто тут є гріхом те, що ти шукаєш чогось іншого замість Божої допомоги. 

-А якщо хтось у родині займався ворожінням,то чи це може вплинути на наступні покоління?

– Дуже важливо показувати Богу, що ми є з Ним, що не прагнемо співпрацювати з якимись ворожками чи магами, які були до мене.

-А як це практично виглядає? Це молитва?

-Добре покаятися, покаятися за гріхи своїх предків, які займалися всякою магією. Також треба помолитися і сказати Богу, що ти відрікаєшся від всякого духа чаклунства і ворожіння.

-Чи можна захистити себе від ворожіння? Коли точно знаєш, що хтось на тебе чаклує щось?

-У мене був такий випадок, коли на проповіді я просив своїх парафіян, що якщо хтось хоче на мене ворожити, то нехай пробують. Бо нічого мені не зроблять. Бо я належу Богові. А коли ти є з Богом, то хто проти тебе? Неодноразово можемо побачити у мережі, що напився якийсь син голови обласної ради, і тоді кажуть вони поліціянтам: “Ти знаєш хто мій тато?”. Так само і Бог є Батьком для християн. Коли ти перебуваєш у мирі з Богом і покаянні, то нічого тобі не зашкодить. Але важливо у тому стані перебувати, не співпрацювати з дияволом.

-Знаю християн, які читають гороскопи.  Чим гороскопи небезпечні?

-Бо ти залазиш у сферу, яка тобі непотрібна. Бог нас буквально навчив молитися: “Нехай, буде воля твоя”. А гороскоп небезпечний тим, що його пишуть люди цілком некомпетентні, які намагаються втримати вашу увагу, бо це одна з найцінніших валют нашого часу. А Господь каже: “На мене опирайся”.   Яка проблема забобонів і ворожіння? У незнанні людей. Мій оберіг – це Бог. А те, що  у мене є у хаті: ікона, хрест -це не оберіг, це пригадування мені про Бога. 

За матеріалами каналу Nebo.on