о. Тарас Михальчук: «Кожна наша молитва робить нас зціленими і сильними»

Сьогодні – друга неділя Великого посту. У сьогоднішньому євангельському уривку ми читаємо про оздоровлення розслабленого. Що сьогодні нам важливо зрозуміти? Перше: тіло, інколи, може бути немічним. Ми можемо бути втомленими, а інколи і роздратованими, але сьогодні, при зустрічі з Ісусом, той, хто дотепер не міг ходити, в одну мить став здоровим. Кожна наша молитва робить нас зціленими і сильними. Ісус Христос, звертаючись до цього розслабленого чоловіка, каже: «Встань, візьми твоє ліжко і йди до свого дому» (Мр. 2,11). А до нас Ісус промовляє словами: «Я з вами. І ви разом зі мною беріть відповідальність за все те, що відбувається в кожній миті нашого життя».

Далі Господь, продовжуючи бесіду з цим розслабленим чоловіком, говорить про те, щоб він надалі підтримував інших людей і робив те ж саме, що зробили сьогодні ці четверо його друзів. Адже саме ці четверо друзів допомогли розслабленому чоловіку, внаслідок чого він став здоровий.

Всі ці слова, якими Господь звертається до розслабленого, ми маємо виконувати. Ми маємо дотримуватися цих слів без жодного сумніву і перебільшення, адже сьогодні ми єдині так, як ніколи. Ми всі разом. Ми всі перебуваємо у молитві. Особисто мені дуже сильно допомагають Псалми, зокрема сімнадцятий, де дуже серйозно йде мова про ворогів і про те, як Бог, якщо до Нього ми звертаємося, робить все для того, щоб їх подолати. Читайте святе Письмо. У ньому ви знайдете слова для того, щоби триматися на дусі. Нехай всі захисники, які стоять на передовій, за яких ми молимося, стануть для нас натхненням сили, відваги і нашої перемоги. Хай Господь усіх нас береже!

о. Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, Голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ