о. Тарас Михальчук: «Молитва жінки, мами, дружини дуже часто рятує цей світ»

Сьогодні Церква Христова вшановує жінок-мироносиць. Окрім того, сьогодні – День Матері. Отож, нехай милосердний Господь оберігає всіх наших мужніх жінок, які приймають переселенців, які народжують у бомбосховищах, які воюють на фронті і оберігають нас. Нехай Пречиста Діва Марія покриває вас своїм Омофором, дорогі наші матері, люблячі бабусі і кохані дружини. Про постаті сучасних жінок-мироносиць, як приклад сміливості, відваги і великої любові до Бога, розповідає настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, Голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Тарас Михальчук:

«Сьогодні – третя неділя після Воскресіння Христового. Сьогодні свята Церква ставить нам у приклад жінок-мироносиць. А радше ставить для прикладу їхню сміливість, відвагу і велику любов. Важливо відмітити, що учні Христові поховалися зі страху після Його розп’яття. Але ці сміливі жінки пішли до горбу, щоб намастити тіло Ісуса. Що ними керувало? Безумовно, що ними керувала любов. Але, треба сказати, що ця любов була дуже особливою. Ця любов походить не від людини, але від Бога. І у Святому Письмі ми читаємо про те, що любов проганяє геть весь страх.

На початку цієї війни, яка триває і досі, особисто мене вразили декілька жінок наших офіцерів. Вони зателефонували і попросили два автомобілі. В дуже короткому часі ми знайшли ці автомобілі. І, звісно, постало питання: хто їх доставить на фронт? Як ви думаєте, а хто згодився? Очевидно, що вони. Так, вони це зробили. Мене це дуже вразило до глибини душі. Я зрозумів, що любов – це дуже велика сила, яка допомагає долати будь-який страх. Вдивляючись в життя багатьох людей, як священик, я розумію, що молитва жінки, мами, дружини дуже часто рятує цей світ. І є дуже багато прикладів, коли молитва дружини навертала до Бога чоловіка, який, наприклад, півжиття вживав алкоголь, або ж молитва мами, яка рятує сина, який зійшов з доброї дороги. Тому сьогодні, дорогі брати і сестри, нехай нас і надалі нічого не лякає, адже Божа любов проганяє цей весь страх. І, якщо інколи ми не знаємо, що робити, то відповідь звучить дуже просто, – молімося. Хай Господь нам в цьому допомагає. Хай Він береже всіх, хто захищає нашу Україну, особливо наших захисниць, яких є дуже багато, в тому числі і на першій лінії бойових дій».

Підготувала Юліана Лавриш