о. Тарас Михальчук: «Сьогодні Дух Святий сходить не лишень на апостолів, але й на усіх нас»

Сьогодні Церква Христова відзначає свято Зіслання Святого Духа. У славі і величі Божій Дух Святий, у вигляді вогняних язиків, сходить на апостолів. Отже, сьогодні і ми відкриймо двері свого серця, щоб Дух Святий наповнив його справжньою любов’ю і милосердям. У сьогоднішньому євангельському уривку Ісус Христос говорить: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п’є! Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» (Ів.7,37-38). Про значення свята П’ятдесятниці для нас, християн, та які існують плоди Святого Духа, розповідає настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, Голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Тарас Михальчук:

«У Свято Зіслання Святого Духа нам, як християнам, дуже важливо зрозуміти, що Третя Особа Божа – Дух Святий, сьогодні сходить не лишень на апостолів, але й на усіх нас. Після того, як Христа розіп’яли, а також і після Його Воскресіння, апостоли знаходилися в такому важкому стані, адже ними опанував страх. І у зв’язку з цими подіями вони чекали чогось дуже особливого. І ось через вогняні язики на них сходить Дух Святий, після чого вони почали розуміти мови різних народів. І найважливішим в цей момент було те, що апостоли вже нарешті подолали свій страх, і майже одразу пішли на проповідь.

Існують свідчення істориків, що апостол Петро пішов проповідувати про те, що відбулося з такою силою і натхненням, що після його проповіді одночасно три тисячі людей навернулося до християнства. Це, власне, сталося після його однієї проповіді. Тому сьогодні нам важливо зрозуміти, що Дух Святий діє, і сьогоднішнє свято ми маємо сприйняти, як щось дуже особливе, що торкається кожного з нас. Що сталося після Зіслання Святого Духа? А сталося всього дуже багато. Апостоли були настільки сміливими, що майже всі закінчили своє життя мученицькою смертю. Але, водночас, вони перестали боятися смерті. Так, саме сьогодні цей момент подолання страху для нас є дуже важливим. Наша святість полягає в тому, наскільки Дух Святий діє через нас, наскільки ми готові в покорі прийняти те, що дає нам Бог.

І хочу всім нам пригадати плоди Святого Духа: любов, радість, мир, терпеливість, доброта, милосердя, віра, лагідність, поміркованість, тихість, скромність, чистота. Сьогодні просимо Господа, щоби наситив нас всіма цими плодами Святого Духа, щоби ми змогли подолати всі свої проблеми і труднощі, і, живучи в Дусі Святому, справді залишалися справжніми християнами. Святі Тайни дають нам силу бути вірними Богу, силу не боятися. Тому заохочую всіх часто приступати до Таїнства Сповіді і Причастя. Адже тоді ми зможемо стати причасниками вічного Божого життя. Нехай Господь Бог оберігає всіх нас».

Підготувала Юліана Лавриш