о. Тарас Михальчук: «У Воскресінні Христовому кожен отримав можливість бути з Богом завжди»

«Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував», — такими словами Церква Христова кожен день, починаючи із Великодньої ночі, славить і оспівує світлий празник Пасхи.

«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!», — цими словами християни вітають один одного, сповіщаючи про найвеличнішу подію – Воскресіння Христове. Саме так, найвеличніша і найочікуваніша подія, на яку чекало все людство. Чекало на Того, Хто зможе прийти і відкупити всіх вірних від гріха, прокляття і смерті. І ось сьогодні радіє небо і земля, адже смерть подолана, бо як читаємо: «Де, смерте, твоя перемога? Де твоє, смерте, жало?» (1-е до коринтян 15:55). Христос Воскрес – воскреснемо і ми!

Про Воскресіння Христове як великий дар роздумує настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, Голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Тарас Михальчук:

«Господь завжди залишається вірний людині. Вірний настільки, що навіть іде на хрест, іде на смерть. Але рівно ж вірний є і в тому, щоб подарувати людині вічне життя.

У Воскресінні Христовому кожен із нас отримав, як великий дар, можливість справді бути з Богом завжди. По завершенні земної мандрівки ми маємо можливість бути з Богом. І цей час, коли ми мандруємо тут, це є така добра нагода навчитися любити Бога, навчитися любити ближніх, навчитися зберігати вірність Господу повсякчас.

Проявом такої вірності завжди є наше бажання поміняти наше життя, наш негативний досвід, досвід гріха — виправити. Безумовно, що перш за все це можна зробити, коли ми йдемо до святої Тайни Покаяння. Ми тоді відновлюємо цей, можливо, інколи спалений місток між нами і Богом.

І це насправді є дуже важливо, бо то і рівно ж є вияв нашої любові і довір’я до милосердного Бога, Який дуже сильно кожного любить.

Сьогодні молимося за наших рідних, які є у Вічності. Молимося також і за наших захисників. Можливо, їм не вдалося до кінця усім зберегти цю вірність, але те, що ви присутні і молитеся, – це є вияв того, що ви підкреслюєте цю вірність Богові. Підкреслюєте і доводите, що ви справді довіряєте великому Божому милосердю».

 

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Фото – із Фейсбук-сторінки Гарнізонного храму та мережі Інтернет