о. Віталій Протасевич: «Сьогодні Бог хоче оживити наші серця від духовної посухи, наповнивши їх живою водою»

Сьогодні ми відзначаємо День Святої Трійці, П’ятидесятницю, а також день народження новозавітної Церкви. Про силу Святого Духа, яка оживляє наше внутрішнє єство, як символ духовного миру, розмірковує сотрудник храму св. Ольги і Єлизавети Львівської Архиєпархії УГКЦ отець-доктор Віталій Протасевич:

«У Євангелії від Івана Ісус Христос говорить: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п’є! Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» (Ів.7,37-38). А в іншому фрагменті цього ж Євангелія Він продовжує: «Я – світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя» (Ів.8,12). Дуже часто ми переживаємо періоди духовної посухи, коли наші серця стають закам’янілими настільки, що перестають відчувати Божу любов.

Сьогодні  велике свято – Зіслання Святого Духа. Ми знаємо, що Бог Отець об’являє себе в контексті Старого Завіту. Далі приходить Син Божий Ісус Христос, а, відтак, об’являється Друга Особа Пресвятої Трійці. І, власне, після того, як Ісус возноситься на небо, то посилає Духа Святого, Третю Особу Божу, всім людям, які вірують в Нього. Відтак, ми бачимо це цілісне об’явлення Пресвятої Трійці, яке нас спасає. Сьогодні Церква отримує силу проповіді. Святий Дух приходить і дає силу проповідувати розіп’ятого Христа, Воскреслого Христа. Але наступає рутина, і ми втомлюємося боротися з власними гріхами, і, зрештою, – звикаємо до них. Ми втомлюємося боротися із несправедливістю, і, зрештою, – звикаємо до неї. Ми втомлюємося жити, втрачаючи цей мир, спокій і смак життя. Сьогодні ми всі оживляємося силою Святого Духа. Символом цього оживлення є ця зелень, якою ми прикрашаємо наші храми і домівки. Бог хоче, щоб ми розцвіли. Сьогодні Бог хоче оживити наші серця від духовної посухи, наповнивши їх живою водою.

Святий Дух дарує мир нашим серцям, адже саме мир є правдивим щастям кожної людини. Але – це мир, який не залежить від матеріального становища, від нашого фізичного стану. Адже мир дарує нам відчуття сталого щастя у всіх обставинах нашого життя. Ми знаємо, що не самі. Кожний з нас є цінним в очах Божих. Ісус Христос говорить нам про те, що ми є храмом Святого Духа, а це означає, що в кожному із нас живе Бог. Так, це велика благодать, але, водночас, і велика відповідальність, велике покликання. Ми повинні дбати, як про своє тіло, тобто фізичний вимір цього храму, так і про свою душу. Дух Святий дарує нам сокрушення наших сердець, руйнує їхню закам’янілість і веде до покаяння, до Сповіді, яка потрібна кожному. Дорогі брати і сестри! Сьогодні я вітаю всіх вас з цим великим святом. Сьогодні на кожного із нас сходить особлива благодать Святого Духа, яка оживляє нашу закам’янілість і дає силу проповідувати Воскреслого Христа».

Підготувала Юліана Лавриш