о. Володимир Адамчук: «Завдяки вірі Господь все зможе зробити у нашому житті»

«Не бійся! Тільки віруй» (Мк. 5:36), – такі слова сьогодні промовляє Ісус Христос до старшини синагоги, а разом із ним – і до нас. Із трепетом на душі читаємо євангельський уривок, у якому начальник синагоги на ім’я Яір, дочка якого була присмерті, припадає до Ісуса і просить Його покласти на неї руки, щоб вона видужала і жила. І що ж ми бачимо вкінці уривку? А бачимо ми велику радість на душі у батька, коли Господь взявши дівча за руку, сказав до нього: «Дівчино, кажу тобі, встань!» (Мк. 5:41). Після чого дівча устало і почало ходити. Ісус бачив серце Яіра, яке було сповнене великого смирення і віри. Так же само Господь бачить і наше серце, яке з глибокою вірою і з щирою любов’ю прибігає до Нього.

Про важливість віри у нашому житті у контексті сьогоднішнього євангельського уривку роздумує військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Володимир Адамчук:

«У сьогоднішньому євангельському уривку ми чуємо про начальника синагоги, який приходить до Ісуса і просить Його, кажучи: «Прийди до мого дому, бо моя дочка є присмерті. Прийди, поклади на неї руки, щоби вона видужала і жила». І ми бачимо, що віра цього чоловіка Яіра, голови синагоги, є така дуже практична. Він знає, що Ісус може спасти його дочку. Ісус Христос є єдиний, Хто може подарувати життя його дочці. У євангельських уривках, які ми читаємо протягом цілого року, ми часто чуємо слова Ісуса Христа, Який каже: «Йди, віра твоя спасла тебе».

Сьогодні можемо собі поставити запитання: «Як я проявляю свою віру кожного дня». Чи, можливо, я задовольняюся лише тим, що є присутній на Літургії, чи, може навпаки, моя віра проявляється у всіх повсякденних вчинках мого життя. Це євангельське читання є для нас нагадуванням про те, якою важливою для нас є наша віра. І ми з вами кожного дня молимося у різних наміреннях: за здоров’я своє, своєї сім’ї, родини; за мир у нашій країні, за добре вирішення всіх наших справ. І все це є можливо лише тоді, якщо ми будемо вірити. Бог може робити у нашому житті все. Але Він це може робити лише завдяки нашій вірі».

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Володимира Адамчука