о. Володимир Битюга: «Другий Прихід Христа – це не кінець світу»

Чи задумувалися ви над тим, а коли ж прийде Ісус Христос? Коли відбудеться Другий Прихід Христа? То все ж таки, чи настане кінець світу? Про те, коли знову Господь прийде на землю, та чи живе Він у нас тут і тепер, розмірковує Голова комісії у справах молоді Львівської Архиєпархії УГКЦ, духівник Українського Католицького Університету, сотрудник парафії святих мучениць Віри, Надії, Любові і їх матері Софії отець Володимир Битюга:

«“Мараната” – це слова молитви «Прийди, Господи». Ми очікуємо Його Другого Приходу. Адже Він сам пообіцяв, що прийде. Невже Господь забув? А можливо передумав? Звісно, що ні. Він почав приходити вже після свого Воскресіння. Пам’ятаєте, як Його учні сиділи в заперті і боялися, а Господь до них увійшов крізь замкнені двері і сказав: «Мир вам!» Господь теж явився тим двом ученикам, які були смутні і йшли по дорозі до Емаусу. А також і Савлові, коли той був злий на Церкву і хотів ув’язнити християн. Господь являється людям. Але Він розуміє, що якщо являтися ось так, ситуативно, то це, ймовірно, не дасть ефекту, або ж дасть короткочасний ефект. Треба бути з людьми постійно, щоби вони увірували, щоби мали в собі мир. Як це можливо здійснити? І в Господа появився план. Він говорить про те, що коли вознесеться до Отця, то нам це буде краще. Бо, якщо Він не вознесеться до Отця, то не зможе послати свого Духа. А якщо вознесеться до Отця, то, відповідно, Він дасть вам Духа, щоби Він жив у вас. А відтак, Він наставить вас на правду.

Господь вознісся і своїм Духом зійшов. І тепер Бог живе у всіх людях, які в нього вірують. Ми Причащаємося Тіла і Крові Воскреслого Ісуса Христа. І Він живе у нас. Він однаково присутній для всіх людей. Тобто, не тільки для вибраних, але для всіх, які хочуть бути з ним близькими. Тому Другий Прихід Христа – це не кінець світу. Звісно, що апогеєм цього Другого Приходу буде Його пришестя у славі разом з ангелами. Але Його Прихід вже розпочато. Щораз, то більше Дух перемінює в нас цю нашу гріховність, оживляє все, що створив. Тому сьогодні ми радіємо, що Господь уже приходить в світ. Ми вже можемо жити по-небесному, по-райськи. Ми маємо принаймні старатися так жити».

Підготувала Юліана Лавриш