о. Юліан Тимчук: «Для Мойсея він став учителем і натхненником, а Пресвятій Діві сповістив про народження Спасителя світу»

26 липня Церква вшановує Собор архангела Гавриїла. Чому ми його вшановуємо? Яка була його місія тут, на землі? На ці запитання відповідає священик ПЦУ із Івано-Франківщини отець Юліан Тимчук:

«Радості вам у Христі, дорогі брати і сестри! Сьогодні наша Церква вшановує Собор архангела Гавриїла. Чому ми його вшановуємо? Яка була його місія тут, на землі? Давайте розбиратися разом. Радісний посланець архангел Гавриїл приносив людям найважливіші звістки від Господа. З давньоєврейської мови ім’я Гавриїл перекладається, як міць Божа. Саме сьогодні Церква вшановує його пам’ять, тому що 26 липня було освячено храм, який було збудовано на його честь у Константинополі.

Для Мойсея він став учителем і натхненником, а Пресвятій Діві сповістив про народження Спасителя світу. Бог дбає, щоб його сини та дочки відчували турботу та любов. Саме архангел Гавриїл сповіщає добру звістку і завжди дає людям надію. Одного разу архангел Гавриїл явився до первосвященика Захарії, щоб провістити, що у його сім’ї народиться Йоан Хреститель. Дружина первосвященика була літньою та безплідною, проте слова архангела були однозначними. Тож давайте, дорогі брати і сестри, вшануємо пам’ять цього великого вісника Божого – архистратига Гавриїла. Учімося помічати знаки долі і довіряти волі Божій».

Підготувала Юліана Лавриш

За матеріалами відеоблогу на платформі Youtube