о. Юрій Цюпка: «Люди, які пізнають правду Христову, можуть разом із Господом дійти до вічності»

«Тепер же до Того Я йду, Хто послав Мене, і ніхто з вас Мене не питає: Куди йдеш?

Та від того, що це Я сказав вам, серце ваше наповнилось смутком» (Ів. 16: 5-6), — такі слова із Святого Писання пропонує нам Свята Церква до роздумів.

Кожного дня ми з вами стараємося розмірковувати над євангельським читанням. У Слові Божому ми задумуємося над тими словами, якими промовляє до нас Ісус Христос, Пресвята Трійця. Лише кілька слів духовного слова зможуть оживити часто зранену душу і спрагле любові серце.

Сьогодні роздумувати над Євангелієм нам допоможе військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Юрій Цюпка:

«Щодня, читаючи Євангеліє, ми бачимо, що Христос, як добрий Учитель, наводить  на всяку правду тих, хто Його слухає. І сьогодні Ісус промовляє до своїх учнів і готує їх до того, що на них чекає, кажучи: «Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його» (Ів. 16: 7). Коли прийде Дух Істини, Він наведе нас на правду. Людина протягом життя пізнає для себе цю правду, Бога, відкриває для себе Того, Хто є джерелом її життя.

Продовжуючи читати Євангеліє від Івана, натрапляємо на такі рядки:

«А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд:

тож про гріх, що не вірують у Мене;

 а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже;

 а про суд, що засуджений князь цього світу» (Ів. 16: 8-11).

Тобто, коли прийде Дух Істини, Він виставить на яв у світі гріх, правду і суд. Людина, яка старається бути близько до Бога, Його слухати, пізнавати, вона чіткіше розуміє: а що ж таке є гріх? Деколи можна почути: «Та всі так роблять». Дуже часто ми не приділяємо увагу гріху. Господь старається чітко показати людині, що гріх не принесе її користі. Для нас важливим є прислухатися до Того, Хто нас любить, наводить нас на правду, до Того, Хто готує нас до життя, — до Господа Бога.

Ісус Христос знає, що інколи нам буває непросто, але Він завжди пройде з нами цей важкий шлях. Господь каже: «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде!» (Мр. 8: 34).

Люди, які пізнають правду Христову, — вони можуть разом із Господом дійти до кінця, а радше до початку, Який приготував нам Бог у вічності».

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Юрія Цюпки